Zimowe szaleństwa 2 „C”

„Hej, na sanki koleżanki, w nocy śnieżek spadł!

A więc z góry na saneczkach, aż zaświszcze w uszach wiatr!

Ach, z tej górki na pazurki miło się na sankach mknie!

Tylko potem trzeba znowu pod tę górę ciągnąć je!”

Korzystając z pięknej, zimowej aury, w dniu 11.01.2019 r. uczniowie klasy 2 „C” pod opieką p. Anny Dobek i p. Katarzyny Józefek wybrali się na przyszkolną górkę w celu zimowych zabaw oraz jazdy na sankach.

Warto już na wstępie wspomnieć, że podczas zimowych zabaw na świeżym powietrzu dzieci nie tylko się dobrze bawią, ale także – a może przede wszystkim – hartują. Nie zabrakło więc jazdy na sankach oraz tzw. jabłkach, robienia aniołków oraz bitew na śnieżki. Jazda z górki (nawet parami!) była dla drugoklasistów fantastyczną przygodą z nutką adrenaliny. A śnieżne fortece i śnieżna amunicja? Dzieci tak niewiele potrzebowały, by rozpocząć wspaniałą zabawę. Oczywiście wszystko z głową, pamiętając o bezpieczeństwie – w myśl zasady: „Rzucaj, ale nie w głowę!”. Niby prosta zabawa, a jak doskonale rozwija w najmłodszych umiejętność rzucania w określony cel.

To zimowe wyjście spodobało się wszystkim (bez wyjątku!) drugoklasistom. Skąd to wiemy? A chociażby stąd, że nie chcieli wracać do szkoły. Jednak jak wiadomo, to co przyjemne szybko mija, więc dzieci zadowolone i dotlenione powróciły do szkoły z radosnymi humorami!