"Magia Teatru" - przegląd

IV Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków w Języku Angielskim „Magia Teatru”

1 marca 2019 roku w Klubie Górnika odbył się IV Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków w Języku Angielskim „Magia Teatru”. Jak co roku przygotowany on został przez panie Joannę Marć oraz Annę Rolnik.

Swoje umiejętności aktorskie prezentowali uczniowie Szkoły w Podstawowej w Niebieszczanach, przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 6 w Sanoku oraz młodzi aktorzy z koła teatralnego „The Comers” działającego w Szkole Podstawowej nr 1. Po raz pierwszy swe zdolności teatralne zaprezentowali również uczniowie klasy 1A z naszej szkoły.

Młodzi aktorzy przygotowali krótkie przedstawienia, m.in. „Cinderella”, „The Cracow Dragon”, „Little Red Riding Hood”, „Wanted Singer” oraz „What’s my job?”

Uczniowie wykazali się doskonałą znajomością języka angielskiego, talentem, zachwycili widownię grą aktorską, scenografią oraz pięknymi kostiumami. Dlatego też zebrana publiczność gromkimi brawami nagrodziła młodych artystów. Należy też wspomnieć, że nie był to konkurs lecz przegląd dlatego wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami, główną nagrodą była możliwość zaprezentowania się na prawdziwej scenie.

Organizatorzy Przeglądu przygotowali drobne upominki oraz pamiątkowe dyplomy dla wszystkich uczestników.

W trakcie przeglądu został również rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla klas 5 i 6. Znajduje się on na liście konkursów kuratoryjnych wpisywanych na świadectwie ukończenia Szkoły Podstawowej.

Tytuł Laureata otrzymali: Adrian Florko z SP 3, Dagmara Zawada z SP w Zarszynie oraz Laura Iwańczyk z SP 6 w Sanoku.

Tytuł Finalisty uzyskali: Amelia Kochańska z SP w Besku, Dominika Koczera z SP w Porażu, Paweł Klamut, Wiktoria Urban oraz Martyna Kogut z SP 4, Monika Maślak z SP 8, Jakub Ratajewski z SP nr 1 w Zagórzu, Weronika Sługocka, Szymon Dębiński z SP 3 oraz Laura Winiarska z SP w Nowosielcach.

Gratulujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom!!