Z podstawówki na wyższą uczelnię!

7 marca uczniowie klasy 4a mieli nie lada okazję zwiedzić Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Jana Grodka w Sanoku. Znakomitym przewodnikiem okazał się pan Wojciech Pajestka, który oprowadził nas po wielu ciekawych i atrakcyjnych miejscach PWSZ.

Wizyta rozpoczęła się od spotkania w Sali Senackiej z Panią Rektor dr Elżbietą Ciporą doc. PWSZ oraz Panią Prorektor ds. dydaktyki dr Magdaleną Konieczny. Opowiedziały one uczniom o funkcjonowaniu uczelni oraz o kierunkach, na jakich kształcą się studenci.

W Instytucie Społeczno-Artystycznym na kierunku pedagogika, najbardziej przypadł do gustu uczniom magiczny dywan, w Centrum Sportowo-Dydaktycznym zaś siłownia i sala fitness. W Instytucie Gospodarki Rolnej i Leśnej uzyskały informacje nie tylko o kierunku studiów, ale przede wszystkim o florze i faunie Sanoka oraz okolic. Ostatnim punktem wizyty był Instytut Medyczny - zakład pielęgniarstwa i zakład ratownictwa medycznego.

Uczniowie 4a przypomnieli sobie zasady udzielania pierwszej pomocy medycznej i postępowanie w przypadkach zagrożenia życia ludzkiego. Nie obyło się też bez pamiątkowego selfie z ‘Kostkiem’, czyli szkieletem ludzkim.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wykładowcom za miłe przyjęcie i poświęcony czas, przede wszystkim niezastąpionemu panu Wojciechowi Pajestce oraz pani Agnieszcze Szałkiewicz-Uczeń za nawiązanie współpracy z uczelnią. Być może niektórzy z nas powrócą kiedyś do sanockiej PWSZ już w charakterze studentów…

Dokładniejsza relacja i zdjęcia także na stronie PWSZ https://pwsz-sanok.edu.pl/aktualnosci/uczniowie-sp-1-z-wizyta-w-sanoickiej-ucczelni-504.html