Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" w klasie 2 „C”

W dniu 15.03.2019 r. uczniowie klasy 2 „C” uczestniczyli w zajęciach z zakresu pierwszej pomocy w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

Zajęcia miały na celu przypomnienie, iż poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko, ponieważ na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ mają przede wszystkim ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, jak również obawy, które bardzo często im towarzyszą.

Zajęcia w których uczestniczyli drugoklasiści oswajają dzieci z tak ważnymi zagadnieniami jak ratowanie życia oraz kształtują właściwe nawyki po to, by pierwsza pomoc stała się dla najmłodszych czymś naturalnym. Film edukacyjny, w którym o ratowaniu życia opowiadał znany wszystkim dzieciom Jurek Owsiak, pogadanka na temat pierwszej pomocy przeprowadzona przez doktora Kręciołka, burza mózgów wśród najmłodszych, a także odgrywanie scenek z pewnością przypomniały i utrwaliły dzieciom łańcuch przeżycia, czyli kroki, które należy podjąć, by umożliwić poszkodowanemu przeżycie. Oby w dziecięcych główkach zostało z tych zajęć jak najwięcej wiadomości!