„Powitanie Wiosny”- akademia

 5 kwietnia 2019r. w szkolnej auli odbyła się uroczysta akademia pod hasłem "Powitanie Wiosny”, skierowana do wszystkich uczniów klas I- III, a przygotowana przez p. Alicję Baszak i p. Alinę Statkiewicz.

W czasie tego barwnego i radosnego przedstawienia dzieci z grupy III i V świetlicy szkolnej przedstawiły licznie zgromadzonej publiczności program artystyczny nawiązujący do ludowych zwyczajów (np. topienie Marzanny) oraz propagujący piękno przyrody polskiej, ze zwróceniem uwagi na jego cykliczność .

Ucząc się przez przeżywanie i doznawanie uczniowie mieli niepowtarzalną okazję poprzez inscenizacje, wiersze, tańce i piosenki pożegnać Zimę i przywitać Wiosnę, w której rolę wcieliła się gościnnie uczennica klasy IV f Natalia Brud.

W pobudzaniu dziecięcej wyobraźni , dotyczącej wiosennej flory i fauny oprócz programu artystycznego, ogromne znaczenie miała także bogata scenografia, kostiumy i rekwizyty zaprojektowane i wykonane przez p. Alinę Statkiewicz i p. Alicję Baszak.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością pani dyrektor – Lidia Mackiewicz - Adamska oraz pan dyrektor - Paweł Stefański.

Serdecznie dziękujemy p. Monice Kowalczyk , która wzbogaciła nasz program o recytację wiersza przez swoją podopieczną - Weronikę Sieńczak (kl. IV f), a także p. Piotrowi Gładysiewiczowi, który z pomocą uczniów klasy VII a zadbał o nagłośnienie oraz przygotował uczennice z klasy VII a do wokalnego uświetnienia tej imprezy.

Program artystyczny "Powitanie Wiosny” tego samego dnia został także przedstawiony dla dzieci z Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 3 w Sanoku.