„BAŚNIE ANDERSENA W ILUSTRACJACH JANA MARCINA SZANCERA” – KONKURS DLA WIEKU KAŻDEGO

 andersen mZ okazji majowo/czerwcowych rodzinnych świąt, Stowarzyszenie Oczytanych Małolatów „Smakosz Literacki” proponuje rodzinny rekonesans w baśniowy świat Andersena w ślad za niepowtarzalnymi ilustracjami Jana Marcina Szancera.

Konkursowa wystawka znajduje się w holu przed biblioteką, zachęcając przychodzących po dzieci/wnuki do wzięcia udziału w konkursie, a zapraszamy wszystkich:

Uczniów, Rodziców, Babcie, Dziadków, Nauczycieli, Pracowników szkoły.

Zadanie konkursowe polega na tym, by na kartce napisać numery od 1 do 13 i obok wpisać odpowiedni do ilustracji tytuł baśni, podpisane kartki złożyć w bibliotece do 6 czerwca. Losowanie nagrody - torcika „Smakosz Literacki” odbędzie się 7 czerwca na dużej przerwie przy tejże wystawce.

Można też samemu sobie lub komuś bliskiemu ufundować nagrodę zupełnie za darmo – opowiedzieć najpiękniejszą, zapamiętaną baśń lub przeczytać całkiem nieznaną, wypożyczyć książkę …

Dla zainteresowanych informacja – mamy w bibliotece wznowioną po ponad 40. latach autobiograficzną książkę Czarodzieja wyobraźni wielu pokoleń Polaków – jej tytuł „Curriculum Vitae”.