Wycieczka do Skansenu

W dniu 11.06.2019r. w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” odbyła się wycieczka do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Uczestnikami byli uczniowie klas I i II uczęszczający do świetlicy szkolnej (gr. III i VI) oraz dzieci z zajęć rewalidacyjnych pod opieką wychowawców: p. A. Statkiewicz, p. A. Dobek oraz p. B. Obłój, p. M. Kowalczyk.

Podczas wizyty dzieci brały czynny udział w warsztatach „Nie święci garnki lepią”, podczas których zdobyły wiedzę na temat garncarstwa. Największą atrakcją było samodzielne wykonanie glinianej figurki.

W dalszej części wycieczki uczniowie zwiedzali Rynek Galicyjski. Podczas lekcji muzealnej zapoznały się z obiektami sprzed 100 lat. Mogły dowiedzieć się jak wyglądała praca, m. in. fryzjera, fotografa czy aptekarza.

Pomimo upalnego dnia wszystkie dzieci choć zmęczone, wróciły do szkoły pełne wrażeń i pozytywnej energii.