„Żołnierzom Września” - Bykowce

Żołnierzom Września” - Bykowce

W 80 rocznicę potyczki wojsk polskich i niemieckich w Bykowcach, uczniowie klasy 6b wzięli udział w uroczystości patriotycznej „Żołnierzom Września”, w której bohaterską śmierć ponieśli żołnierze 6 Pułku Strzelców Podhalańskich z Sambora pod dowództwem inż. leśnika ppor. rezerwy Mariana Zaremby.

To rokroczna lekcja patriotyzmu – kształtowania świadomości, że nasze zwyczajne „tu i teraz” nie było powszednie dla  tych, którzy stanęli przed najważniejszą w życiu próbą- walki o skrawek swojej Ojczyzny za cenę najwyższą – życia. W takim miejscu najlepiej można sobie uzmysłowić, że Ojczyzna to nie jest fikcyjne miejsce na mapie, nie jest obok nas, ale w nas, a  każdy tyle jest dłużny swej Ojczyźnie, na ile go stać przy jego zdolnościach i siłach.