25 listopada Światowy Dzień Misia

W poniedziałek dnia 25 listopada 2019r. w świetlicy szkolnej z klasami I-III świętowaliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

Zajęcia rozpoczęły się od przybliżenia dzieciom historii powstania pluszowego misia.

Pierwsze misie pluszowe powstały w Europie 117 lat temu, następnie były też eksportowane do USA. Nazwa Teddy Bear, wzięła się od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta. Wiąże się z tym historia o niedźwiadku, którego postrzelił podczas polowania jeden z jego towarzyszy. Gdy prezydent zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je wypuścić. Cała historyjka została zobrazowana w komiksie i opublikowana w gazecie. Producenci zabawek podchwycili historyjkę i nazwali pluszowego misia „Teddy Bear”.

Następnie zostały zaprezentowane znane misie z bajek  Zadaniem dzieci było odgadywanie imion słynnych miśków. Układały również w całość pocięte obrazki
z postaciami znanych misiów z filmów animowanych,  m.in. Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi, Rupert, Mój Brat Niedźwiedź, Mały Miś, Troskliwe Misie czy Gumisie.

Na zakończenie dnia dzieci tworzyły prace plastyczne przedstawiające misie różnymi technikami plastycznymi.  Dzieci wykazywały ogromne zainteresowanie Dniem Pluszowego Misia i okazało się, że mimo wielu nowoczesnych zabawek, pluszowy miś jest wciąż ulubioną maskotką dzieci.

Dziękujemy za wspólną zabawę !!!

Relacje z tego dnia można obejrzeć w galerii zdjęć. Zapraszamy!

Zajęcia przygotowali wychowawcy grup w klasach I-III: p. Anna Dobek, p. Oksana Bocyk,p. Urszula Kwiatkowska, p. Alina Statkiewicz, p. Emilia Kot, p. Dorota Niżnik.