Akcja "Kartki świąteczne dla chorej Natalki" 

 Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku po raz kolejny pokazali, że mają ogromne serca, którymi chętnie podzielą się z innymi. Tym razem swoją dobroć ofiarowali młodszej koleżance – 5-letniej Natalce, która walczy z glejakiem, nowotworem mózgu. Ze względu na zły stan zdrowia dziewczynki jej rodzice postanowili przesunąć święta Bożego Narodzenia, a do stworzenia tej magicznej, świątecznej atmosfery włączyło się wiele osób z całej Polski, w tym właśnie uczniowie naszej szkoły, którzy przygotowali dla dziewczynki ponad 80 przepięknych, kolorowych, własnoręcznie robionych kartek. Akcja przeprowadzona została w naszej placówce pod kierunkiem p. Katarzyny Józefek (klasy młodsze) i p. Karoliny Banaś-Pastyrzak (klasy starsze).

Aby wywołać uśmiech na twarzy dziewczynki nie trzeba było wiele - wystarczyło przygotować dla Natalki świąteczną kartkę. Skąd pomysł akurat na kartki? Natalka, przed chorobą chodziła do przedszkola, uwielbia laurki, kocha rysować i tworzyć przeróżne prace. Każda kartka, która dociera do dziewczynki sprawia, że jest radośniejsza. I choć Natalka jest jeszcze mała wiele rozumie. Nie złości się na chorobę, nie pyta o nią, ale wie, że musi być dzielna i musi walczyć. Nowi przyjaciele dziewczynki, który włączyli się w tą wyjątkową akcję z pewnością sprawili, że Natalka poczuła się chociaż trochę lepiej ze świadomością, że tak wiele dzieci z całego kraju trzyma za nią kciuki!

Katarzyna Józefek