Światowy Dzień Pluszowego Misia

W ostatni listopadowy piątek w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W holu koło biblioteki przy wtórach piosenki „Jadą, jadą misie” zebrały się dzieci z klas pierwszych oraz przedstawiciele klas drugich i  trzecich.  Gościem honorowym była pani dyrektor Maria Korżyk, która przeczytała wzruszającą historię  pt. „Stary, zielony miś”.

Spotkanie prowadziły dwa misie – niedźwiedź brunatny i Kubuś Puchatek, który zapoznał wszystkich gości z ponad stuletnią historią  tej lubianej przez dzieci maskotki. Uroczystość uatrakcyjniły występy  „małych  misiów” z klasy 2a (Nina Bator, Oskar Bator, Milena Chytła, Julia Kołodziejczyk, Michał Romaniak, Emilia Starościak, Kacper Suchecki i Lena Wąsowicz) oraz  bajkowe piosenki wygrywane na ukulele i gitarze przez starsze koleżanki.

Na zakończenie ogłoszono wyniki konkursu „O misiach i niedźwiedziach”, a pani dyrektor  rozdała dyplomy i słodycze.

Dziękujemy Radzie Rodziców za  ufundowanie  słodyczy oraz uczennicom klas ósmych  - Sabinie Buczek, Amelii Jadczyszyn, Kai Kalinieckiej i Paulinie Saramie  za pomoc w prowadzeniu uroczystości, którą przygotowały panie Krystyna Berdysz, Magdalena Sałaciak i Małgorzata Wojtoń.