Mikołajkowe warsztaty robienia pizzy w klasie 3 „C”

„A może by tak przygotować mikołajową pizzę? Kto jest chętny?” – zapytano w klasie 3 „C”, a uczniowie od razu podnieśli ręce do góry wyrażając zdecydowaną chęć uczestnictwa w takim przedsięwzięciu. Zapału było tak wiele, że trzecioklasiście w dniu 6 grudnia 2019 r. wybrali się – tak po sąsiedzku – do sali zabaw „Urwis” na warsztaty robienia pizzy i na… spotkanie  ze świętym Mikołajem.

Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy byli zachwyceni tym, że mogli samodzielnie zaprojektować taką pizzę, jaką lubią najbardziej. Ugniatanie i rozkręcanie ciasta, odgadywanie składników i ozdabianie nimi swoich pizz bardzo zafascynowało trzecioklasistów. Choć chyba jeszcze bardziej ucieszył ich moment, w którym mogli zajadać się własnoręcznie stworzonymi dziełami, które nawet samodzielnie zanieśli do pieca.

Po posiłku nie zabrakło różnorodnych zabaw ruchowych prowadzonych przez przemiłą Mikołajkę, a wszystko po to, by spędzić przyjemnie ten czas oczekiwania na przybycie świętego Mikołaja, który pojawił się tak nagle - nie wiadomo kiedy i nie wiadomo skąd. Dzieci miały wiele teorii na ten temat, ale pogadanka na temat świętego Mikołaja nie trwała długo, ponieważ czerwony gość sięgnął do swojego wielkiego worka i wyciągnął z niego upominki, którymi obdarował wszystkich trzecioklasistów. Wniosek z tego jest taki, że wszyscy uczniowie klasy 3 „C” przez cały rok byli bardzo grzeczni. Cóż, pozostaje życzyć, by kolejny rok był jeszcze piękniejszy, bo przecież… święty Mikołaj wszystko widzi!

Katarzyna Józefek