XXII Mikołajkowy Turniej Rodzinny

7  grudnia odbył się kolejny XXII. Mikołajkowy Turniej Rodzinny zorganizowany przez Stowarzyszenie Sympatyków i Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku oraz Szkołę Podstawową nr 1 w Sanoku. W turnieju  rywalizowali uczniowie z klas I – III – łącznie 31. zespołów (kl. I – 9 zespołów, kl. II – 14 zespołów, kl. III – 8).

Turniej prowadził pan Roman Lechoszest - prezes Stowarzyszenia, sędzią głównym zawodów był pan Wiesław Broński -  Uczeń wspomagany przez panów Dariusza Fineczko, Romana Lechoszesta. Punktację prowadziły panie Dorota Pawlik i Magda Ćwikła.

Imprezę rozpoczął pan prezes Stowarzyszenia, który powitał wszystkich uczestników i życzył wszystkim wspaniałej zabawy.

Podobnie jak w poprzednich turniejach w konkurencjach startowały dwuosobowe zespoły (rodzic i dziecko). Po rozdaniu numerów startowych, przeprowadzona została tradycyjna rozgrzewka, którą poprowadziła pani Magda Ćwikła. Po rozgrzewce odbyła się pierwsza konkurencja bieg z piłkami koszykowymi. Druga konkurencja to zakupy. Następnie trzeba było wykazać się przy pokonywaniu toru z piłką i szarfą, a na zakończenie umiejętnością w przenoszenia jajka na łyżce i pokonaniu toru przeszkód, czyli wyścig kelnerów.

Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji wyniki przedstawiają się następująco:

Klasy I

I miejsce – Jan Kondyjowski,

II miejsce – Celina Czwerenko,

III miejsce – Norbert Niżnik,

Klasy II

I miejsce – Kacper Suchecki,

II miejsce – Jagoda Mielecka,

III miejsce – Nikodem Subik,

Klasy III

I miejsce – ex aequo Wiktoria Pańko, Piotr Moskała i Filip Domaradzki.

Na zakończenie turnieju głos zabrała pani dyrektor Maria Korżyk, która podziękowała za organizację udanej sobotniej imprezy.

Wszyscy uczestniczący w zawodach otrzymali czekoladę od Św. Mikołaja, a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach nagrody rzeczowe.

Fundatorem nagród było Stowarzyszenie Sympatyków i Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku.

Turniej przygotowali: Roman Lechoszest, Wiesław Broński - Uczeń, Dariusz Fineczko, Dorota Pawlik, Magda Ćwikła, Henryka Komenda i Agnieszka Zarzyczna - Tomczuk. Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji spotkania bardzo dziękujemy.

Więcej informacji i zdjęć na stronie Stowarzyszenia - http://www.sympatycysp1.sanok.pl/91-aktualnosci/1052-xxii-mikolajkowy-turniej-rodzinny