Wolontariuszki w Domu Opieki Społecznej – akcja „Razem na Święta”

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, kiedy przestajemy być obojętni na potrzeby czy sprawy drugiego człowieka i pragniemy bezinteresownie czynić dobro. Wolontariuszki z naszej szkoły: Aleksandra Barnuś, Oliwia Markuc, Karina Pytlowany, Gabriela Sura i Elwira Żuchowska również wykazały się wspaniałą inicjatywą i wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Razem na Święta”.

17 grudnia wyruszyły pod opieką p. Emilii Kot– koordynatorki akcji oraz p.Joanny Warchoł-Żuchowskiej do Domu Opieki Społecznej „Światło Nadziei”, aby tam spotkać się ze starszymi, schorowanymi osobami. Przygotowania do tego wydarzenia trwały już od miesiąca, bowiem dla trzydziestu podopiecznych DOS przygotowałyśmy ręcznie robione bombki. Przy wejściu przywitał nas dyrektor – p. Piotr Kobiałka, który opowiedział nam nieco o tym miejscu oraz wręczył symboliczne świece. Następnie odwiedziłyśmy chorych w ich pokojach, złożyłyśmy życzenia i wręczyłyśmy każdemu wspomniany już prezent. Niektórzy mieszkańcy DOS - czy to ze względu na chorobę, czy też na wzruszenie - byli w stanie powiedzieć jedynie „dziękuję”, ale my wiedziałyśmy, że nasza obecność wiele dla nich znaczy i cieszyłyśmy się, że możemy wywołać uśmiech na ich twarzach. Serdecznie dziękujemy wolontariuszkom za ich zaangażowanie i chęć niesienia pomocy innym!

Emilia Kot