Z wizytą w Skansenie - tradycje bożonarodzeniowe.

18 października 2019 r. uczniowie grupy I i II świetlicy szkolnej wraz z opiekunami  uczestniczyli w warsztatach w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.

Uczniowie brali udział w warsztatach „Niezwykły czas Bożego Narodzenia” gdzie podczas lekcji uczniowie poznali zwyczaje świąteczne mieszkańców wsi i miasteczek naszego regionu. Dowiedzieli się także skąd pochodzi zwyczaj pozostawiania dodatkowego nakrycia przy wigilijnym stole i wiele innych tradycji.

Jedna z tradycji Świąt Bożego Narodzenia jest tworzenie ozdób na choinkę. Uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach „Pająki, jeżyki, pawie oczka. Ozdoby z dawnej choinki”. Podopieczni  uczestnicząc w zajęciach przekonali się jak niewiele trzeba,  żeby z niepotrzebnych skrawków papieru wykonać wyjątkowe dekoracje, które możemy zawiesić na własnej choince. Uczniowie  wykonali  pawie oczka oraz ptaszki z papieru.

Udział w warsztatach dotyczących tradycji i zwyczajów Bożonarodzeniowych, wzbogaciły wiedzę dzieci na tematy świąteczne jak było kiedyś i jak jest dziś.