„Kolędo leć by ogrzać serca……”

Czwartkowy wieczór niewątpliwie na długo pozostanie w pamięci naszej społeczności szkolnej. Już od samego rana wyczuwało się, że ten dzień będzie się różnił od innych…. Trwały jeszcze ostatnie próby, dekorowano salę Klubu Górnika.  Wreszcie wyeksponowane zostały stroiki i ozdoby świąteczn I nadszedł wieczór… magiczny, nastrojowy i  niezapomniany – wieczór z koncertem bożonarodzeniowym.

koleda

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali licznie przybyłym gościom koncert kolęd i pastorałek zatytułowany „Kolędo leć by ogrzać serca……”. Publiczność podziwiała występy  indywidualne i grupowe,  wysłuchała radosnych pastorałek takich jak np. „Gore gwiazda”, „Pastorałka od serca do ucha” czy „Do stajenki” i kilku znanych kolęd jak chociażby „Dzisiaj w Betlejem” czy „Do szopy, hej, pasterze”. Nie zabrakło też  występów instrumentalnych na flecie, skrzypcach, wiolonczeli, akordeonie czy gitarze . Wszyscy wykonawcy  zasłużyli sobie na gromkie brawa i szczere słowa uznania. Wiersze i fragmenty z  Ewangelii oraz życzenia świąteczne dopełniły całości.  Na tym jednak koncert się nie zakończył. Goście mogli również wziąć udział w  kiermaszu świątecznych ozdób.

Podczas koncertu udało się zebrać do puszek 1080,26zł

Zebrane pieniądze zostaną przekazane na Ośrodek Pielęgnacyjno- Opiekuńczy im. Św. Brata Alberta w Sanoku.

Kierujemy wyrazy podziękowania za obecność, zakupione ozdoby i wiele ciepłych słów, jakie usłyszeliśmy od przybyłych gości. Było nam bardzo miło, że tak wiele osób przyjęło nasze zaproszenie.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację tego koncert.

Niech słowa Matki Teresy z Kalkuty będą z nami  w te święta „Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce jest Boże Narodzenie”.

Wesołych Świąt!