Nasi unihokeisci zakończyli zmagania finałami wojewódzkimi.

Tuż przed przerwą świąteczno-noworoczną nasi uczniowie rozegrali turnieje finałowe. Młodsi, w kategorii  Igrzysk Dzieci (kl. VI i młodsi) swoje zawody rozgrywali w Żurawicy, dzień później ich starsi koledzy w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej (VII-VIII), grali w hali sportowej sanockiej UP.

W kategorii ID reprezentanci naszej szkoły, po remisie z gospodarzami SP1 Żurawica 2:2, pokonali SP Wola Mielecka 5:0, awansując do grupy finałowej. Tu, mając zaliczony remis z meczu grupowego, ponieśli dwie minimalne porażki z SP6 Sanok i SP Nowa Wieś, przegrywając odpowiednio 1:2 i 0:1. Szkoda szczególnie przegranej z SP6, gdzie gol dający wygraną drużynie z Olchowiec padł ……..            w ostatniej sekundzie meczu, pozbawiając nas medalu!!! Zajęliśmy czwarte miejsce, ale różnice między drużynami z pierwszej „czwórki” były minimalne i przy odrobinie szczęścia można było te zawody nawet wygrać. Trudno było się pogodzić chłopcom z końcową lokatą i z okolicznościami, które doprowadziły do takich rozstrzygnięć. Jednak zebrane doświadczenia są bezcenne (tym bardziej, że kilku zawodników było młodszych) i mamy nadzieje, że zaowocują w przyszłości, gdyż nasz „narybek” wygląda okazale.

Dzień później starsi ( choć rocznikowo wszyscy to klasa siódma) grali w pięknej hali sportowej przy ul. Mickiewicza. Po wygranych 2:1 z SP1 Żurawica i 5:0 z SP Krzeszów awansowali do finałowej „czwórki”. Tutaj czekała na nas nomen omen „Czwórka” ale sanocka. Mecz był (tak jak się spodziewaliśmy) zacięty,  niezwykle emocjonujący, zakończony remisem 1:1. Ponieważ układ meczy był taki, że SP4 tym spotkaniem zakończyła już zmagania (mając 2 wygrane i remis oraz  bilans bramkowy 11:2), chcąc wygrać całe zawody musieliśmy pokonać zarówno SP5 Dębica i SP Nowa Wieś w ogólnym bilansie bramkowym przynajmniej +10.  Zadanie wydawało się bardzo trudne. Najpierw drużynę z Dębicy nasi chłopcy pokonali 4:0. Zostało zatem 6 bramek do odrobienia (przy założeniu, że nie stracimy żadnej). Aż takiej determinacji w dążeniu do celu i takiego animuszu się nie spodziewałem. Każdy kolejny gol napędzał nas jeszcze bardziej. Czas uciekał a nasi uczniowie gonili wynik. Końcowa syrena, wynik 8:0 i wielka ulga.
Wygrana w zawodach finałowych to 12 tytuł mistrzowski w historii. Pozwoli nam to po raz kolejny reprezentować Podkarpacie na zawodach ogólnopolskich w czerwcu, w Elblagu. A stamtąd mamy jak najlepsze wspomnienia. Gratulujemy!

Skład drużyny młodszych (ID): Mateusz Mateja (bramkarz), Konrad Król, Leon Samborski, Szymon Klucznik, Miłosz Bąk, Filip Fałek, Alan Suchecki, Kajetan Kulikowski, Piotr Dydek, Michał Sudyka.

Skład drużyny starszych (IMS): Karol Tymcio, Jakub Slawik (bramkarze), Hubert Szarzyński, Marcel Karnas, Sebastian Burczyk, Jan Śnieżek, Kacper Niemczyk, Jakub Słomiana, Krzysztof Stabryła, Adam Sawicki, Marcel Puszkarski, Maciej Czopor, Kacper Prokopiak.

--

Dariusz Fineczko