Zimowa wycieczka na Orle Skałki

 

14 stycznia 2020r.w czasie ferii zimowych została zorganizowana szkolna wycieczka na Orle Skałki, w której uczestniczyli zainteresowani uczniowie kl. I- VIII SP 1.

Celem wycieczki było rozwijanie sprawności fizycznej uczniów, poznanie najbliższej okolicy Sanoka, propagowanie zdrowego stylu życia oraz integracja społeczności szkolnej.

Wycieczka cieszyła się dużym zainteresowaniem, choć wymagała sporej kondycji i dużego samozaparcia, gdyż rozpoczęła się już o godz. 7.45 ( a były to ferie ….).  

Jednak nic nie stanęło na przeszkodzie młodym turystom, którzy pokonując własne słabości dotarli do słynnych skałek ostańcowych zwanych „Orlimi  Skałkami”, znajdujących się na terenie Gór Słonnych. Po ostrożnym zejściu ze szlaku turystycznego, w okolicach skansenu na dzieci czekały wozy zaprzężone w konie, które przewiozły je okrężną drogą do skansenu. Ta niecodzienna atrakcja dostarczyła dzieciakom dużo radości, choć nie była tego dnia jedyną… Po przyjeździe na miejsce  czekało na wszystkich rozpalone już ognisko z kiełbaskami i ciepłą herbatą.

Usatysfakcjonowane, choć zmęczone  dzieci wróciły wraz z opiekunami do szkoły autobusem, gdzie czekali na nich rodzice.

W czasie wycieczki dzieci bardzo ze sobą współpracowały i wzajemnie się motywowały, a prawdziwy kontakt z naturą – las, spotkane zwierzęta, wozy z końmi wyzwalały w nich naturalną radość, szczęście i spełnienie!!!

Wycieczkę zorganizowały panie : Monika Kowalczyk, Alina Statkiewicz i Beata Joniak.

                                                                                                                Alina Statkiewicz