Piłka Ręczna Dziewcząt

14.02.2020 r. w Besku odbyły się zawody w piłce ręcznej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Wzięło w nich udział 3 szkoły z Sanoka SP 1,2,4 oraz szkoła z Beska. Rywalizacja przebiegała w systemie „każdy z każdym”.

Mecze:  SP2 - SP1   1:6, SP4 – SP Besko  1:10, SP2 – SP Besko 2:8, SP1 – SP4  7:1, SP Besko – SP 1  2:7, SP2 – SP$  0:6.

Od początku rozgrywek dwie szkoły SP Besko  i SP1 Sanok miały dużą przewagę nad pozostałymi drużynami, więc mecz pomiędzy nimi wywołał najwięcej emocji. Dzięki niesamowitej obronie i skutecznym szybkim atakom do przerwy nasze zawodniczki prowadziły 5:0. Mecz zakończył się wynikiem 7:2.(awans do szczebla rejonowego uzyskała tylko jedna drużyna).

I miejsce SP1 Sanok

II miejsce SP Besko

III miejsce SP4 Sanok

IV miejsce SP2 Sanok

Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że szkoła z Beska specjalizuje się w piłce ręcznej dziewcząt i od sześciu lat nie udało się nam z nimi wygrać, ani w grupie młodszej, ani w starszej.

GRATULACJE!!! Życzymy dalszych sukcesów.

Skład drużyny: Niżnik E., Mandzelowska J., Iskrzycka K., Milczanowska U., Jadczyszyn A., Kaliniecka K., Buczek S., Pawlus O., Lemko A., Żuchowska E., Wiejowska M.  Opiekun Dorota Pawlik.

Następny etap 26.02.2020 r. w Sanoku.