Jesienny festiwal owocowo - warzywny

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyło się święto owoców i warzyw czyli "Jesienny festiwal owocowo-warzywny". Uroczystość miała na celu promocję zdrowego stylu życia, a zwłaszcza zdrowego i smacznego odżywiania się.

W festiwalu uczestniczyły wszystkie grupy świetlicowe oraz gościnnie oddział przedszkolny 0a. W pierwszej odsłonie festiwalu brały udział:

  • "malinek"” i "pomidorki" z oddziału przedszkolnego,
  • "cytrynki”, "śliweczki” i "jabłuszka” z klas 1.

W drugiej zaś:

  • grupa "malinek",
  • dwie grupy "sałatki owocowo-warzywnej" z klas 2,
  • "jabłuszka" z klas 3.

W klimat festiwalu wprowadzili nas uczniowie klas 3-5 recytując wiersze o pysznych, kolorowych, smacznych owocach i warzywach. W dalszej części dzieci brały czynny udział w zabawie, quizach, zagadkach związanych z tematyką festiwalu. Nie zabrakło ,także gimnastyki i wesołych tańców.

Całość zakończyła degustacja kolorowych i smakowitych owoców i jarzynek. Sala festiwalowa była ozdobiona licznymi pracami dzieci z grup świetlicowych. Nie zabrakło, także plakatów i banerów z hasłami promujących zdrowe odżywianie się, np.:

"Czystą marchewkę chrup jak króliczek, a będziesz zdrowy jak młody byczek".

"Czerwone jabłuszka- zdrowiutkie serduszka- rumiane buziaki-kochane dzieciaki".

Naszą uroczystość zarejestrowała kamera Telewizji Obiektyw z Krosna. Festiwal przygotowały wychowawczynie ze świetlicypanie: K. Berdysz, M. Adamkiewicz, K. Chowaniec, A.Statkiewicz, A.Tymcio, M.Kopczyk, J.Raczkowska, M.Polańska, A.Lewandowska.

Dziękujemy za udział w festiwalu oddziałowi przedszkolnemu i pani M.Hetman –Rakoczy. Jako szkoła należąca do Sieci Szkół Promujących Zdrowie cały czas Trzymamy Formę i Zachowujemy Trzeźwy Umysł.