Piłkarski Turniej Mikołajkowy

14Piłkarski Turniej Mikołajkowy

Obszar nr 6

Jak co roku czas mikołajkowy to cykl turniejów halowej piłki nożnej dla najmłodszych uczniów organizowanych przez FPS Ekoball. Jak co roku miejscem rozgrywek jest sala gimnastyczna naszej szkoły. I wreszcie jak przed rokiem nasi uczniowie okazali się mało gościnni, wygrywając w każdej z kategorii od począwszy od klasy III a skończywszy na „pierwszakach”.

W trzydniowym “maratonie” piłkarskim udział wzięło 150 dzieci w wieku 6-9 lat. Dla większości z nich nie liczył się wynik, a dobra zabawa, zresztą turnieje dla najmłodszych z reguły mają właśnie taką ideę.

Z naszej szkoły chętnych do udziału było tylu, że w każdym roczniku wystawiliśmy dwie a w klasach III nawet trzy drużyny.

Poniżej przedstawiamy wyniki i składy drużyn z naszej szkoły.

Klasy III:

EKOBALL SP – 1 niebiescy: 1. Tudryn – Bąk Michał- bramkarz. 2. Gawlewicz Mateusz 3. Spanu Oliwer 4. Kolin Jakub 5. Śliwiak Jakub 6. Sudyka Jakub 7. Pacławski Michał

EKOBALL SP – 1 żółci: 1. Sabat Emil- bramkarz. 2. Karczyński Filip 3. Szomko Jakub 4. Dmitrzak Dawid 5. Błażowski Mateusz 6. Mularczyk Piotr 7. Ryniak Jakub 8. Domarski Krzysztof

EKOBALL SP – 1 czerwoni: 1. Przybylski Michał- bramkarz. 2. Fałek Krystian 3. Leszczyński Tadeusz 4. Czapor Maciej 5. Tabor Gracjan 6. Turławski Patryk 7. Dydek Przemysław

16 pkt

SP-2

14 pkt

SP-3

9 pkt

SP-4

SP-1 czerwoni

3 pkt

SP-6

Klasy II:

EKOBALL SP – 1 żółci: 1. Slawik Jakub- bramkarz. 2. Gebalik Wojtek 3. Koczera Bartłomiej 4. Zamorski Kacper 5. Górnik Nikodem 6. Baliński Patryk 7. Wojtanowicz Kacper 8. Błyskal Jan

EKOBALL SP – 1 niebiescy: 1. Sobota Leon 2. Gawlewicz Mikołaj 3. Kuczma Miłosz 4. Rajchel Aleksander 5. Kaliniecki Nikodem 6. Strzałka Rafał- bramkarz. 7. Osika Kosma

13 pkt

SP-3

12 pkt

SP-4 zieloni

12 pkt

SP-4 niebiescy

11 pkt

SP-2 błękitni

SP 2 – II

3 pkt

Klasy I:

EKOBALL SP – 1 niebiescy: 1. Hrywniak Karol 2. Tarapacki Paweł 3. Tarapacki Michał 4. Nowak Szymon 5. Śnieżek Jan 6. Dzija Jakub 7. Stabryła Mikołaj

EKOBALL SP – 1 żółci: 1. Stabryła Krzysztof 2. Uruski Bartłomiej 3. Lemko Alicja 4. Szarek Mikołaj 5. Bochenek Krzysztof 6. Sobota Maksymilian 7. Mazurkiewicz Patryk 8. Puszkarski Marcel

SP-4 zieloni

SP-4 niebiescy

4 pkt

SP-4 biali

0 pkt

W każdej kategorii "królami strzelców” zostali uczniowie naszej szkoły:

• Jakub Szomko- kl III.
  • Mikołaj Gawlewicz – kl II.
  • Paweł Tarapacki – kl I.

Kolejnym wyróżniony uczniem SP1 był Emil Sabat, uznany najlepszym bramkarze kl III.

Podczas turnieju klas I „zawodników w akcji” oglądał wyjątkowy gość Jan Falandys - 9-krotny Mistrz Polski w zapasach, olimpijczyk z Moskwy (1980 rok - 4 miejsce), dwukrotny medalista MŚ oraz dwukrotny medalista ME!!!

Podsumowując należy podkreślić duże zaangażowanie naszych najmłodszych uczniów uczęszczających na zajęcia, świetną na nich frekwencję mając nadzieję, że takie turnieje długo zapadną w ich pamięci i będą wspaniałym wstępem w cudowną przygodę z futbolem. Tego im życzymy!