Aktualności

Święto Edukacji Narodowej

W dniu 14 października br. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej znane wszystkim jako Dzień Nauczyciela. Z tej okazji, jak co roku odbyła się uroczysta akademia, która dostarczyła wszystkim występującym oraz oglądającym  niesamowitych wrażeń i emocji. Dzięki uczestnictwu w akademii mogliśmy być świadkami dramatu społeczno-obyczajowego przedstawiającego w sposób humorystyczny, ale jakże prawdziwy rzeczywistość szkolną każdego nauczyciela. W rolę bohaterów scenki wcielili się uczniowie klasy 6b. Scenariusz prezentowanej scenki zakończył się znamiennym pytaniem: „Uczyć, czy nie uczyć – oto jest pytanie”. Przerywnikiem muzycznym były utwory wykonywane przez uczennice klasy 7b oraz 6c. W części artystycznej, pięknie recytując wiersze oraz życzenia zaprezentowali się uczniowie klasy 7c.

Czytaj więcej...

Rada Rodziców informuje....

Rada Rodziców informuje, że wszelkie aktualne informacje dotyczące Rady Rodziców bedą umieszczane w menu Organy Szkoły - Rada Rodziców.

" Wspomóż swoje czworonogi"

W dniu 08.10.2019 r. uczniowie świetlicy z gr.VII i VIII, wraz z wychowawcami; p. Dorotą Niżnik oraz p. Piotrem Gładysiewiczem, w ramach akcji " Wspomóż swoje czworonogi", odwiedzili schronisko dla zwierząt w Olchowcach. Dzieci klas trzecich podarowały pieskom różne smakołyki oraz koce i okrycia, które pomogą przetrwać nadchodzącą zimę. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że nie będzie to jednorazowa akcja.

Czytaj więcej...

Pasowanie na ucznia

8 października 2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klas 1. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w programie artystycznym przygotowanym przez następujących nauczycieli:

Klasa 1A – p. Halina Olender i p. Kinga Mrugała,

Klasa 1B – p. Katarzyna Witkiewicz i p. Monika Rogowska – Gocek,

Klasa 1C – p. Alicja Baszak i p. Magdalena Lewek,

Klasa 1D – p. Agata Soda i p. Beata Joniak.

Dyrektor Szkoły – pani Maria Korżyk dokonała ceremonii pasowania dotykając ramienia każdego ucznia symbolicznym dużym ołówkiem.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W pierwszy piątek października (4.10.2019 r.) uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku wzięli udział w akcji zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki, a różnorodne sposoby sprawdzania „tabliczkowej wiedzy” mają zachęcić dzieci do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

Czytaj więcej...

Wojewódzkie Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół, Gmin, Powiatów i Klubów .

30.09.2019r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyło się Wojewódzkie Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół, Gmin, Powiatów i Klubów za rok szkolny 2018/2019. Nasza szkoła zajęła I miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci oraz II miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Należy dodać, że w  Igrzyskach Dzieci nasza szkoła zajęła I miejsce już czwarty raz z rzędu.

Czytaj więcej...

Klasa 3 "C" na warsztatach plastyczno-tanecznych w "Gagatku"

W dniu 2.10.2019 r. klasa 3 "C" pod opieką Pani Beaty Królickiej i Pani Katarzyny Józefek wybrała się do Osiedlowego Domu Kultury "Gagatek" na warsztaty plastyczno-taneczne, które okazały się być nie lada wyzwaniem, ponieważ przed trzecioklasistami postawione zostało trudne zadanie. Mianowicie - uczniowie mieli samodzielnie wykonać gniotki. Gniotki każdy zna, bo można je kupić właściwie w każdym sklepie z zabawkami, sklepie papierniczym czy nawet zwykłej księgarni, ale robić je samemu?

Czytaj więcej...