Aktualności

DZIELIMY SIĘ RADOŚCIĄ

Już po raz dziewiąty w dniach od 13 do 15 listopada odbywał się w naszej szkole KIERMASZ ZABAWEK. Najpierw uczniowie podarowali część swoich maskotek, a następnie  były one sprzedawane za złotówkę. Kiermasz cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Na każdej przerwie stoisko było oblegane przez uczniów. Kupowanie zabawek za złotówkę dostarczało dzieciom dużo radości. Każdy mógł wybrać coś dla siebie.

Czytaj więcej...

Mała Liga Matematyczna klas 1-3 (Etap I)

Mała Liga Matematyczna klas 1-3 (Etap I)
Do pierwszego etapu Małej Ligii Matematycznej przystąpiło aż 55 pierwszo-, 59 drugo- i 37 trzecioklasisów. Wyniki uczniów poszczególnych klas przedstawiają się następująco:

Czytaj więcej...

ZEBRANIA RODZICÓW

Dyrekcja SP1 w Sanoku informuje, że zebrania rodziców odbędą się według następującego harmonogramu::

19.11.2019 tj. wtorek  -  zebrania rodziców uczniów klas 1 – 3

Kl. I – godz.16.30

Kl. II – godz. 17.00

Kl. III  - godz. 17.30

20.11.2019 tj. środa – zebrania rodziców uczniów klas 4 – 8

Godz. 16.30 – rodzice z klas 4, 5, 6 - spotkanie w stołówce szkolnej a następnie

 w salach z wychowawcami.  

Godz. 17.00 – rodzice z klas  7 – 8.

Rodziców uczniów kas 4 – 6 zapraszamy o godz. 16.30 do stołówki szkolnej na spotkanie z psychologiem p.

 Łukaszem Matuszem z Centrum Pomocy Psychologicznej i Psychoterapii Rodzinnej w Sanoku na temat „Stawianie wymagań, wzmacnianie dobrych zachowań, wspieranie samodzielności, budowanie poczucia wartości dziecka, jako alternatywa zachowań przemocowych”.

Najpiękniejsze lazurowe miasta Europy

1Lazurowe Wybrzeże (Cote ďAzur) – nazywane również Riwierą Francuską, rozciąga się wzdłuż północnych wybrzeży Morza Śródziemnego, od Tulonu aż do granicy włoskiej. Wiele miast położonych wzdłuż Lazurowego Wybrzeża, na przykład Nicea (Nice), Monte Carlo, Antibes, Cannes i St-Tropez, zawdzięcza swą światową sławę wypoczywającym tutaj popularnym artystom, politykom i biznesmenom. Lazurowe Wybrzeże wciąż przyciąga ono mnóstwo turystów i wczasowiczów, gwarantując im słońce, kilometry plaż, ciepłe morze oraz najrozmaitsze atrakcje kulturalne. Stolicą Lazurowego Wybrzeża jest Nicea.

Czytaj więcej...

Obchody 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

 7 i 8 listopada w naszej Szkole zapoczątkowano obchody 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

W tych dniach uczniowie uczestniczyli w szkolnej akademii przygotowanej przez uczniów klasy 7b pod opieką Pani M. Dec i A. Błońskiej.  Montaż słowno - muzyczny dostarczył wielu wzruszeń a szczególnie zapadnie wszystkim w pamięć piosenka ,, Co to jest Niepodległość,, wykonana przez uczennicę klasy pierwszej Milenę Huczko.

Czytaj więcej...

DRUGIE MIEJSCE ORAZ WYRÓŻNIENIE DLA NIEPODLEGŁEJ!!!!!

Dnia siódmego listopada w Szkole Podstawowej nr 2 w Sanoku odbył się VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POLSKIEJ POEZJI PATRIOTYCZNEJ „KTO TY JESTEŚ?”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas VI – VIII. Uczestnicy prezentowali wybrany przez siebie utwór poetycki o tematyce patriotycznej. Dobór utworów oraz poziom ich interpretacji był bardzo wysoki wśród uczestników konkursu. Jednak nie stanowiło to przeszkody dla Marty Frączek  z klasy 6c oraz Amelii Jadczyszyn z klasy 8a, które na drodze eliminacji w Szkolnym Konkursie PatriotycznymII WOJNA ŚWIATOWA W POEZJI”  godnie reprezentowały naszą szkołę.

Czytaj więcej...

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami, za siedmioma rzekami, za siedmioma dolinami, za siedmioma stawami, sadami i zagajnikami, za siedmioma blokami i kolorowymi budynkami stała sobie szkoła. Szkoła Podstawowa nr 1 w Sanoku. I właśnie w tej szkole w dniu 5 listopada miało miejsce niesamowite wydarzenie, mianowicie obchodzono hucznie Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek połączony z uroczystym Pasowaniem na czytelnika. Dzień Postaci z Bajek jest świętem wszystkich bajkowych postaci, ale również dobrym momentem, aby przypomnieć sobie chociaż niewielką część z nich. Dlaczego warto? Przede wszystkim dlatego, że bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat rozweselając i przenosząc w fantastyczny świat, ale także przekazując niezwykle ważne prawdy życiowe. Warto wspomnieć, że powyższa data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Czytaj więcej...