Aktualności

II etap Regionalnej Olimpiady o Wielkich Polakach

"Dnia 20 lutego w Sanoku miał miejsce drugi etap Regionalnej Olimpiady o Wielkich Polakach w tym roku poświęcony osobie św. Jana Pawła II. Trzech uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w tym wydarzeniu, gdzie wraz z uczniami z innych szkół podstawowych z Sanoka i okolic sprawdzali swoją wiedzę o papieżu Polaku.

Czytaj więcej...

Turniej zimowy klas pierwszych

24.02.2020r uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w Turnieju Zimowym. Każdą klasę reprezentowała 3-osobowa drużyna. Uczniowie odpowiadali na pytania związane z tematyką zimową, rozwiązywali zagadki i łamigłówki,  układali obrazki z pociętych elementów. Uczniowie wykazali się dobrą znajomością zagadnień przyrodniczych, umiejętnością współpracy w grupie, spostrzegawczością.

Czytaj więcej...

Finał Konkursu Ortograficznego „Corrida”.

Oj, się działo!

W niezwykle rzadkim układzie liczb w dacie (20.02.2020), do tego w tłusty czwartek odbył się równie wyjątkowy finał Konkursu Ortograficznego „Corrida”.

Najlepszymi torreadorkami zostały:

         Kaja Święch kl.8b

         Aleksandra Popiel kl.5f

Czytaj więcej...

UROCZYSTE PODSUMOWANIE TJP – WYNIKI KONKURSÓW

Jak co roku w okolicach 21 lutego, czyli Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego,
w naszej szkole organizowany jest Tydzień Języka Polskiego.

W tym roku reprezentanci poszczególnych klas rywalizowali w kilku kategoriach.

W poniedziałek 10 lutego odbył się KONKURS PIĘKNEGO, ARTYSTYCZNEGO CZYTANIA.

Każdą klasę reprezentował jeden uczeń wyłoniony podczas klasowych eliminacji.Zadanie polegało na pięknym, artystycznym przeczytaniu fragmentu lektury szkolnej obowiązującej w poszczególnym etapie.

Czytaj więcej...

eTwinning Live Event na żywo

W czwartek 20 lutego odbyło  się wydarzenie eTwinning Live Event na żywo. Była to lekcja Języka angielskiego i muzycznych atrakcji karnawałowych metodami projektu edukacyjnego.

 Celem wydarzenia było zaprezentowanie lekcji kreatywności językowych  1, 2, 3 IMAGINATION&CREATIVITY oraz rekomendowanie współpracy aktywności muzyczno –scenicznych  LEARN2 MOVE 4FUN, w której dzieci i młodzież prezentują muzyczne aktywności podczas lekcji karnawałowej na podstawie  muzycznych przebojów z przeszłości, do teraźniejszości oraz jednocześnie rozpoczęliśmy oficjalnie kampanię – „ Celebrate the  best  way  the 15th eTwinning birthday”!!!

Czytaj więcej...

Warsztaty językowe.

Wyjazd na warsztaty językowe do Rzeszowa to coroczna okazja do posłuchania języka angielskiego w wykonaniu native speakera oraz do spędzenia czasu z koleżankami i kolegami z innych klas. W tym roku zajęcia prowadził Leslie Mazur-Park z południowo – zachodniej Anglii. Podczas dwugodzinnych warsztatów dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy. Mówiliśmy, między innymi, o różnicach w brytyjskim i amerykańskim angielskim, o tea time i brytyjskim jedzeniu, o tym, dlaczego jest tak dużo akcentów w języku angielskim czy dlaczego język pisany różni się od mówionego.

Czytaj więcej...

Piłka Ręczna Dziewcząt

14.02.2020 r. w Besku odbyły się zawody w piłce ręcznej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Wzięło w nich udział 3 szkoły z Sanoka SP 1,2,4 oraz szkoła z Beska. Rywalizacja przebiegała w systemie „każdy z każdym”.

Mecze:  SP2 - SP1   1:6, SP4 – SP Besko  1:10, SP2 – SP Besko 2:8, SP1 – SP4  7:1, SP Besko – SP 1  2:7, SP2 – SP$  0:6.

Od początku rozgrywek dwie szkoły SP Besko  i SP1 Sanok miały dużą przewagę nad pozostałymi drużynami, więc mecz pomiędzy nimi wywołał najwięcej emocji. Dzięki niesamowitej obronie i skutecznym szybkim atakom do przerwy nasze zawodniczki prowadziły 5:0. Mecz zakończył się wynikiem 7:2.(awans do szczebla rejonowego uzyskała tylko jedna drużyna).

Czytaj więcej...