Aktualności

Mikołajkowe warsztaty robienia pizzy w klasie 3 „C”

„A może by tak przygotować mikołajową pizzę? Kto jest chętny?” – zapytano w klasie 3 „C”, a uczniowie od razu podnieśli ręce do góry wyrażając zdecydowaną chęć uczestnictwa w takim przedsięwzięciu. Zapału było tak wiele, że trzecioklasiście w dniu 6 grudnia 2019 r. wybrali się – tak po sąsiedzku – do sali zabaw „Urwis” na warsztaty robienia pizzy i na… spotkanie  ze świętym Mikołajem.

Czytaj więcej...

Konkurs Biblijny

3 grudnia 2019 r. odbył się w naszej szkole I etap Konkursu Biblijnego pt. "Eucharystia daje życie" na podstawie  Ewangelii wg św. Mateusza oraz Ewangelii wg św. Jana  organizowany przez Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu oraz Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. Do konkursu przystąpiło 16 uczniów z klas 5,6 i 7.  Do II etapu na szczeblu dekanatu przeszli następujący uczniowie: Marta Frączek , Karol Harłacz oraz Kacper Chrzan.  Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za włożony trud. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach konkursowych.

Festiwal Języka angielskiego i muzycznych atrakcji metodami projektu edukacyjnego.

W piątek 29 listopada odbył się Festiwal Języka angielskiego i muzycznych atrakcji metodami projektu edukacyjnego. Celem wydarzenia było rekomendowanie współpracy szkolnych aktywności muzycznych w celu promowania lokalnej    eTV LEARN2 MOVE 4FUN, w której dzieci i młodzież prezentują muzyczną zabawę na podstawie  muzycznych przebojów z przeszłości, do teraźniejszości.

Gościliśmy  w Szkole Podstawowej nr  25 w Rzeszowie, gdzie nasi uczniowie nie tylko zaprezentowali aktywności pracami projektu edukacyjnego wraz z muzycznymi występami, ale także promowali nasza szkołę w środowisku lokalnym.  Nasi uczniowie zdecydowali się  zaprezentować dwa utwory  z przeszłości  „,Simply the best” – Tiny Turner;  „Can you feel it?” – The Jacksons 5 oraz jeden utwór z obecnych czasów „Can’t stop the the feeling” – Justina Timberlake. 

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Krajobrazy widziane – przez jesień malowane”

20191203 134817 resize 283 grudnia 2019r. odbyło się rozstrzygnięcie międzyświetlicowego konkursu plastycznego pt. „Krajobrazy widziane – przez jesień malowane”.

Organizatorem konkursu była p. A. Dobek, wychowawczyni gr. I. 

Celem konkursu było rozwijanie umiejętności i zdolności plastycznych oraz kreatywności i wyobraźni twórczej u dzieci i  młodzieży.

Czytaj więcej...

Akcja "Kartki świąteczne dla chorej Natalki" 

 Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku po raz kolejny pokazali, że mają ogromne serca, którymi chętnie podzielą się z innymi. Tym razem swoją dobroć ofiarowali młodszej koleżance – 5-letniej Natalce, która walczy z glejakiem, nowotworem mózgu. Ze względu na zły stan zdrowia dziewczynki jej rodzice postanowili przesunąć święta Bożego Narodzenia, a do stworzenia tej magicznej, świątecznej atmosfery włączyło się wiele osób z całej Polski, w tym właśnie uczniowie naszej szkoły, którzy przygotowali dla dziewczynki ponad 80 przepięknych, kolorowych, własnoręcznie robionych kartek. Akcja przeprowadzona została w naszej placówce pod kierunkiem p. Katarzyny Józefek (klasy młodsze) i p. Karoliny Banaś-Pastyrzak (klasy starsze).

Czytaj więcej...

„Dzień Promocji Zdrowia”

W dniu 28 listopada 2019 roku w naszej szkole odbył się „Dzień Promocji Zdrowia”. W jego trakcie uczniowie z klas pierwszych wysłuchały bajki edukacyjnej o witaminach, kolorowali piramidy żywieniowe.

Pozostali uczniowie dowiedzieli się, jak ważny jest aktywny wypoczynek w życiu człowieka. Zostali poinformowani o korzystnym wpływie wysiłku fizycznego nie tylko na zdrowie i kondycję człowieka, lecz również na pozytywny nastrój.

Czytaj więcej...

Szkolna Liga Języka Niemieckiego "Ich bin die Nummer 1"

zdjęcie LigaDrodzy Ligowcy!

Przed Wami kolejny zestaw zadań. W listopadzie poznaliście bliżej niemieckie przymiotniki  oraz spróbowaliście swoich sił w konfrontacji z rodzajnikami. Pierwszy zestaw oddało 15 uczniów. Brawa dla siódmoklasistów za zaangażowanie. Być może w grudniu ktoś do nas dołączy, a zestaw grudniowy czymś Was zaskoczy.             

Termin oddania zestawów -  20.12.2019.

Viel Spaβ!!!

Wyniki: do pobrania

Zestaw grudzień: do pobrania