Aktualności

Kółko chemiczne da klas I - III

Kółko chemiczne dla najmłodszych: MALI ODKRYWCY czyli „Chemia na wesoło – Ty też to potrafisz”

Eksperymenty dla dzieci to połączenie świetnej zabawy i sporej dawki wiedzy, zdobywanych podczas odkrywania zagadek otaczającego nas świata. Nic tak nie zachęci dziecka do nauki fizyki, biologii czy chemii jak samodzielne eksperymentowanie. „Doświadczenia chemiczne mają w sobie specjalnego rodzaju siłę przyciągania.”

Czytaj więcej...

Akcja „Rekord dla Niepodległej”

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły świętowali dzisiaj biorąc udział w Akcji „Rekord dla Niepodległej”.

Akcja polegała na wspólnym odśpiewaniu 4-zwrotkowego hymnu narodowego przez społeczności szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w kraju i za granicą 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11 w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej...

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Strofy o Ojczyźnie

5 listopada w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Strofy o Ojczyźnie. Jest nam niezmierni miło, że nasze zaproszenie przyjęły takie sanockie szkoły podstawowe jak: SP 2, SP 3, SP 6, SP 8 i SP 9. Oczywiście, nie zabrakło również reprezentantów SP 1. Pani dyrektor Lidia Mackiewicz-Adamska powitała zebranych; nauczycielom - podziękowała za przygotowanie uczniów, jury - życzyła owocnej pracy, zaś recytatorom- powodzenia. Ocena prezentowanych utworów należała do szanowanego jury, w składzie którego zasiadały: pani Grażyna Bartkowska, pani Mieczysława Gaździk, pani Halina Hatylak, pani Janina Wydrzyńska oraz pani Mirosława Dec.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Kaczor Donald, Kubuś Puchatek, Myszka Miki, Zygzak McQueen, Bolek i Lolek – dziś jest właśnie ich święto. 5 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i bardzo dobry moment, aby przypomnieć sobie chociaż część z nich, bo to właśnie dzięki nim od najmłodszych lat poznawaliśmy świat, śmialiśmy się i wzruszaliśmy. Bajki rozweselają i bawią, pozwalają oswoić dziecięce lęki, ale także przekazują niezwykle ważne prawdy życiowe. Czasami stanowią wzór do naśladowania, a czasami pomagają dzieciom rozpoznać dobro i zło.

Czytaj więcej...

Mediacje rówieśnicze

W dniach 29 - 31.10.2018r. grupa siedemnastu uczniów z klasy 6,7 i 8 uczestniczyła w warsztatach z mediacji rówieśniczych zorganizowanych przez Podkarpackie Centrum Mediacji w Rzeszowie.

Mediacja jest procesem rozwiązywania sporu lub konfliktu, którego celem jest osiągnięcie porozumienia oraz poprawa relacji przy pomocy mediatora. Mediator jest to bezstronna osoba trzecia, która pomaga rozważyć wszelkie możliwe rozwiązania, negocjować je w warunkach współpracy oraz szukać takiego porozumienia, które będzie satysfakcjonujące dla obydwu stron.

Czytaj więcej...

Szkolny konkurs recytatorski „Strofy o Ojczyźnie”

Tegoroczny szkolny konkurs recytatorski zorganizowano w związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Dla wielu poetów różnych epok literackich temat Ojczyzny był szczególnie bliski, czemu dali wyraz w swoich utworach. Właśnie po wiersze patriotyczne sięgnęli uczniowie naszej szkoły, którzy licznie wzięli udział w konkursie pod hasłem „Strofy o Ojczyźnie”.

Czytaj więcej...

Turniej "Z podwórka na stadion"

30 października 2018 r. na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sanoku rozegrano gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju "Z podwórka na stadion" o puchar Tymbarku. Uczestniczyły w nim 4 drużyny. Grano systemem "każdy z każdym".

Bardzo dobrze spisała się reprezentacja naszej szkoły - chłopcy z rocznika 2007 i 2008. Po bardzo dobrej grze wygrali wszystkie 3 mecze i zajmując pierwsze miejsce w turnieju uzyskali awans do fazy powiatowej.

Czytaj więcej...