Aktualności

Europejski Dzień Języków Obcych

ang[m]12 października odbyła się w naszej szkole kolejna część obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych. Tym razem do współzawodnictwa zaproszeni zostali uczniowie klas szóstych naszej szkoły. W pięciu konkurencjach uczniowie mieli okazję między innymi wykazać się znajomością języka angielskiego, popróbować swoich sił w odgadnięciu innych języków europejskich oraz dopasować angielskie przysłowia do polskich odpowiedników.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie - wycieczka do Włoch

Zapraszamy wszystkich do udziału w wycieczce turystyczno - krajoznawczej do Włoch.

Odbędzie się ona w dniach 02 - 09 maj 2019. Szczegóły w załączonym planie. Program - pobierz

Zapisy u pań Rolnik i Marć

Uroczysta Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego

11 października 2018 r. w Szkole Podstawowej nr1 w Sanoku odbyła się Uroczysta Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego. Miejscem imprezy była duża sala gimnastyczna. Wzięli w niej udział pani dyrektor Lidia Mackiewicz Adamska, nauczyciele wychowania fizycznego, nauczyciele przybyli z klasami z oddziałów III-VIII oraz III klas gimnazjalnych. Prowadzącymi byli pan Roman Lechoszest i pan Marek Drwięga.

Czytaj więcej...

Wojewódzkie Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego

DSCN2350mDnia 03.10.2018 odbyło się Wojewódzkie Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego za rok szk. 2017/18.

Tym razem uroczystość odbyła się w Sanoku w pięknej auli Wyższej Szkoły Zawodowej. Przybyli na nią przedstawiciele Kuratorium, PW SZS, przedstawiciele władz i zaproszeni goście. Nagrodzono po 8 szkół, które w poszczególnych kategoriach zajęły najwyższe miejsca.

Nasza szkoła zajęła 1 miejsce w Igrzyskach Dzieci, z dużą przewagą nad kolejną, a była nią NSS z Ustrzyk Dolnych i SP 3 Tarnobrzeg.

Czytaj więcej...

Konkurs „The Best of the Best”

W dniu 05.09.18r. w naszej szkole po raz kolejny odbył się konkurs „The Best of the Best”mający na celu wyłonienie najlepszej klasy wśród klas trzecich gimnazjum oraz wśród ósmoklasistów naszej szkoły. Pytania dotyczyły wiedzy z zakresu języków angielskiego oraz niemieckiego. Trzy osobowe drużyny mogły wykazać się między innymi w literowaniu wyrazów w języku angielskim, znajomości przysłów, idiomów oraz w gramatyce. Dodatkowo uczniowie mogli spróbować sił w rozpoznawaniu wybranych utworów pochodzących z różnych krajów, co okazało się nie lada wyzwaniem;-)

Czytaj więcej...

Lekcja w kl. 2a

W piątek 5 października dzieci z klasy 2a poznawały wartości odżywcze warzyw. Rozmawiały też o pochodzeniu słowa włoszczyzna.

Czytaj więcej...

Wycieczka kl. 3a

Dnia 5 października uczniowie klasy 3a uczestniczyli w lekcji muzealnej "Od ziarnka do chleba” zorganizowanej na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.

W skansenie dzieci uczyły się rozpoznawać różne gatunki zboża, dowiedziały się do czego wykorzystywana była słoma, próbowały swoich sił w młóceniu cepami czy mieleniu żarnami.

Czytaj więcej...