Aktualności

Ogłoszenie - dyskoteka

Ze względów organizacyjnych termin pierwszej dyskoteki z okazji Dnia Chłopaka uległ przesunięciu:

Dla klas IV-VI - 3 października (środa) od godz. 17.00 - 19.00, wstęp 2 zł, proszę nie przychodzić wcześniej. Obowiązuje zmiana obuwia, otwarty będzie sklepik szkolny.

Dla klas VII-VII oraz III G - 4 października (czwartek) od godz.17.00 - 20.00, wstęp 2 zł, proszę nie przychodzić wcześniej.

Obowiązuje zmiana obuwia. Możliwość zakupienia napojów i przekąski w sklepiku.

Klasa 3 „B” na warsztatach robienia pizzy w „Xavito”

Uczniowie klasy 3 „B” pod opieką wychowawcy uczestniczyli w warsztatach robienia pizzy zorganizowanych przez lokal „Xavito”. Każde dziecko pod okiem kucharza mogło wykonać pizzę według własnego uznania. Dekoracyjne fartuszki i czapeczki tworzyły specjalny klimat tego wydarzenia. Wszystkim pizza bardzo smakowała, a na koniec wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomiki!

Dzień Chłopaka w 2 „C”

Dzień Chłopaka obchodzony jest w Polsce 30 września. Święto jest poniekąd odpowiedzią na marcowy Dzień Kobiet. Jednak z uwagi na to, że 30 września tego roku wypadł w niedzielę, Dzień Chłopaka w klasie 2 „C” przesunięty został na 1 października. Nie obyło się oczywiście bez składania życzeń, wręczenia upominków i słodkości.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w klasach młodszych

28 września 2018 r. uczniowie klasy 2 „A”, 2 „B” i 2 „C” oraz 3 „A” i 3 „B” wzięli udział w sprawdzianie zorganizowanym z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Z uwagi na to, że uczniowie klas drugich nie nabyli jeszcze umiejętności mnożenia liczb, działania na ich sprawdzianach zapisane zostały w formie dodawania. Drugoklasiści zmierzyli się z 12 działaniami dodając do siebie dwie, trzy, a nawet cztery liczby, zaś trzecioklasiści, którzy na lekcjach matematyki uczyli się już mnożenia mieli do „pokonania” aż 24 działania.

Czytaj więcej...

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

mozenie28.09.2018r odbyła się w naszej szkole akcja VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas IV - VIII mogli sprawdzić swoje umiejętności w tym zakresie. Egzaminatorami byli również uczniowie kl. IV - VIII, którzy sprawdzili się w tej roli znakomicie i należą im się wielkie podziękowania.

Wśród wszystkich uczestników wyłoniliśmy "Złotą Dziesiątkę" uczniów, którzy zdobyli najwyższą ilość punktów.

Oto oni:

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Bardzo prosimy chętnych nauczycieli o włączenie się do akcji i poczytanie z uczniami fragmentu wybranej książki (wystarczy przeznaczyć 10 minut z lekcji).

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w tym roku przypada na 29 września (sobota).

Czytaj więcej...

Klasa 1 b w Berezce

W piątek 21 września, na pożegnanie lata, klasa 1b wraz z opiekunkami wybrała się na integracyjną wycieczkę do "Wiejskiego Zoo" w Berezce.

Po przywitaniu się z króliczkami, odwiedzinach u kozła, barana, indyka i pawi, przyszedł czas na zabawy i swawole. A atrakcji było sporo: piękny zielony labirynt, zjazd na orczyku, ścieżka z pni, ruchome mosty, plastikowe samochody i traktory do jeżdżenia.

Czytaj więcej...