Aktualności

Informacja dla Uczniów, Rodziców i Opiekunów – dzień wolny od nauki

Dyrekcja szkoły uprzejmie przypomina, że zgodnie z Planem Pracy Szkoły na rok szkolny 2017/2018, dzień 2.06.2018r. (piątek po Bożym Ciele) jest dniem wolnym od nauki szkolnej.

Dla wszystkich uczniów zorganizowane będą zajęcia opiekuńcze w godz. 6.30-16.00. Stołówka szkolna będzie nieczynna. Dzieci powinny wziąć ze sobą drugie śniadanie. Szkoła zapewnia wodę, herbatę.

Informacja dla uczniów i rodziców

Dnia 4.06.2018r. (poniedziałek) obchodzimy Święto Szkoły i Patrona, które w tym roku łączymy z Dniem Dziecka.

Program dnia:

Godz.8.00 – uroczysta Msza św. w kościele parafialnym - (przejście uczniów do i z kościoła pod opieką wychowawców)

Druga godzina lekcyjna:

Czytaj więcej...

Klasa 3 e w pijalni czekolady

W dniu 25 maja uczniowie klasy III e pod opieką p. Krystyny Berdysz, p. Ewy Żywot oraz Rodziców udali się na wycieczkę do pijalni czekolady w Korczynie.

Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej dzieci poznały historię czekolady, plantacje kakao i miejsce upraw oraz cały proces produkcji czekolady (od ziarenka do tabliczki). Zobaczyły także maszyny i urządzenia służące do produkcji czekolady. Ponadto obejrzały największą fontannę czekoladową w Polsce.

Czytaj więcej...

Wyróżnienia w konkursie "ZATAŃCZ"

18 maja 2018r. dwoje uczniów z klas I-III wzięło udział w konkursie tanecznym "Zatańcz" zorganizowanym przez Osiedlowy Dom Kultury „Gagatek”.

Tego dnia chętni młodzi tancerze zaprezentowali przed komisją, samodzielnie przygotowane układy choreograficzne.

Wśród wyróżnionych znaleźli się:

Czytaj więcej...

Dzień Matki i Ojca w świetlicy

23 maja w auli naszej szkoły dzieci z 4 grupy świetlicowej przedstawiły swoim kochanym rodzicom przygotowany program artystyczny pt. "Moi Rodzice są kochani".Wszystko to z okazji Dnia Mamy i Taty.

Czytaj więcej...

„Czy gwiazdy naprawdę spadają?” – zajęcia w klasie 3 „B”

Kto z nas nie lubi patrzeć w niebo i podziwiać migoczące gwiazdki? Kto z nas chociaż raz w życiu nie pomyślał swojego życzenia widząc na niebie spadające świecidełko? Jednak, czy to spadające „coś” to rzeczywiście gwiazdy? Na początku zajęć pt. „Czy gwiazdy naprawdę spadają?” z cyklu „Pomysłowy Rok” w klasie 3 „B” zdania na ten temat były podzielone, jednak trzecioklasiści bardzo szybko poszerzyli swoją wiedzę na temat gwiazd i planet poprzez aktywny i pełen zaangażowania udział w zajęciach.

Czytaj więcej...