Aktualności

Wizyta w "Elektroniku"

W dniu 22 maja uczniowie klasy IIIc udali się na wycieczkę do firmy EAE Elektronik w Sanoku.

Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej dzieci wzięły udział w zajęciach, podczas których dowiedziały się skąd bierze się prąd w gniazdkach elektrycznych, jak oszczędzać energię elektryczną, jakich niebezpiecznych sytuacji unikać, aby nie zostać porażonym prądem i jak udzielać pomocy osobie poszkodowanej.

Czytaj więcej...

Powiatowy Konkurs Geograficzny

W 23 maja w naszej szkole odbyła się IV edycja Powiatowego Konkursu z Geografii "Odkrywamy Świat". Konkurs ten wpisany jest na listę Kuratora Oświaty to znaczy, że jego laureaci otrzymują dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół średnich.

Wcześniejsze edycje tego konkursu przeznaczone były dla uczniów klas I gimnazjum, obecnie skierowany jest do młodzieży klas VII.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie - konsultacje indywidualne

Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie!

Uprzejmie przypominam, że zgodnie z Planem Pracy Szkoły, dnia 24.05.2018. w godzinach 17.00-18.00 odbędą się indywidualne konsultacje dla Rodziców.

Do Państwa dyspozycji będą wychowawcy klas, nauczyciele przedmiotów, pedagodzy szkolni, psycholog, nauczyciele wspomagający, dyrekcja szkoły.

Serdecznie zapraszamy!

Lidia Mackiewicz-Adamska

Wycieczka do Grecji

10 maja bieżącego roku wraz z kolegami z gimnazjum i siódmej klasy wyruszyliśmy na wycieczkę do Grecji. Podróż, mimo tego że dosyć długa bo aż 24 godzinna, upłynęła nam w miłej atmosferze.

Przejechaliśmy Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię aby następnego dnia bezpiecznie dojechać do Korinos. W tej uroczej nadmorskiej miejscowości z otwartymi ramionami powitała nas nasza grecka mama - to Ona podczas naszego pobytu dbała o to, żebyśmy czuli się jak najlepiej oraz żebyśmy zawsze byli najedzeni.

Czytaj więcej...

XIX Turniej Rodzinny - ogłoszenie

W sobotę 9 czerwca 2018 r. r. odbędzie się XIX. Turniej Rodzinny organizowany przez Stowarzyszenie Sympatyków i Przyjaciół SP1 i Szkołę Podstawową nr 1.

Startują w nim tradycyjnie rodzic (lub inny dorosły opiekun) + dziecko. Turniej odbędzie się w sali gimnastycznej - wejście od strony sali), początek o godz. 9.00, czas trwania ok. 2 - 2,5 godz. Obowiązują: obuwie i stroje sportowe oraz dobry humor. Ponieważ część szkoły z szatniami będzie zamknięta, proszę w piątek zabrać z szatni obuwie sportowe.

Zgłoszenia pisemne par rodzinnych przyjmują wychowawcy oraz p. Henryka Komenda i pan Roman Lechoszest do piątku 25 maja.

Warsztaty klasy 3 "B" w księgarni „Autorskiej”

Księgarnię „Autorską” znajdującą się w sanockiej galerii znają chyba wszyscy. Jednak nie wszyscy wiedzą, że pracujące tam Panie organizują wspaniałe warsztaty dla dzieci.

Na takie właśnie warsztaty postanowili wybrać się 17 maja uczniowie klasy 3 „B”, którzy z uśmiechami na twarzy przekroczyli próg księgarni z niecierpliwością czekając na opowieści Pani Marzeny.

Czytaj więcej...

OSP HUMNISKA – było super!

W piątek 11 maja 2018r. uczniowie grupy 1 świetlicy oniemieli na widok swojego wychowawcy, który pojawił się w galowym mundurze straży pożarnej, czym wyraźnie zaskoczył i oczarował swoich podopiecznych a także pracowników szkoły.

Pan Paweł zabrał wychowanków na obiecaną wycieczkę do macierzystej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Humniskach.

Czytaj więcej...