Aktualności

Wycieczka klasy 2 a

W środę 9 maja 2018 roku uczniowie klasy 2a uczestniczyli w wycieczce do Kopalni Soli w Bochni. Realizacja jednego z oferowanych programów edukacyjnych rozpoczęła się zjazdem windą 230m w głąb ziemi.

Pierwszą część trasy turystycznej dzieci odbyły podziemną kolejką, dalsze-pieszo (pokonując setki schodów, przemierzając labirynty korytarzy).

Czytaj więcej...

X Młodzieżowa Parada Niepodległości

26 kwietnia 2018r. uczniowie naszej szkoły z klasy VIa, VIb, VIIb i IIIf wzięli udział w X Młodzieżowej Paradzie Niepodległości zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Sanoku.

Reprezentanci naszej szkoły w pięknych barwnych strojach wzbudzali ogólny podziw wśród oglądających zyskując również uznanie organizatorów. Tak, jak inni przedstawiciele piętnastu szkół powiatu sanockiego, po krótkiej prezentacji na Rynku przeszli ulicami Sanoka pod pomnik „Synom Ziemi Sanockiej”, gdzie wraz z innymi uczestnikami orszaku złożyli wieniec i odśpiewali Hymn Państwowy.

Czytaj więcej...

Oddział przedszkolny - ogłoszenie

Szanowni Rodzice dzieci z oddziału przedszkolnego

Dyrekcja Szkoły w ślad za informacją przekazaną Rodzicom podczas zebrania 24.04.2018r. uprzejmie informuje, że w dniach 30.04; 2.05;4.05 dla uczniów szkoły i dzieci oddziału przedszkolnego będą zorganizowane zajęcia opiekuńczo - wychowawcze prowadzone przez nauczycieli szkoły.

Zajęcia dla dzieci z oddziału przedszkolnego będą się odbywały w świetlicy szkolnej tj. w salach 23 i 24 w godzinach od 8.00 do 13.00

Ogłoszenie

Dyrekcja Szkoły uprzejmie przypomina, że zgodnie z Planem Pracy Szkoły na rok 2017/2018 dni 30.04; 2.05; 4.05 są dniami wolnym od nauki szkolnej.

Dla wszystkich uczniów klas 1 - 7 SP i oddziałów gimnazjalnych w tych dniach zapewnione będą zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej w godz. od 6.30 – 16.00.

Stołówka szkolna będzie nieczynna.

Dzieci powinny wziąć ze sobą do szkoły drugie śniadanie. Szkoła zapewnia herbatę i wodę do picia.

Mała Liga Matematyczna klas trzecich – etap V

 Dobiegł końca piąty, ostatni już etap Małej Ligii Matematycznej klas trzecich. Arkusz konkursowy zawierał 28 zadań, w których trzecioklasiści mogli uzyskać 117 punktów. Zadania dotyczyły m.in. zapisu liczb (podziału na jedności i dziesiątki), dodawania i odejmowania, a także mnożenia liczb dwucyfrowych wieloma sposobami, zamiany metrów na centymetry i kilogramów na dekagramy, zadań tekstowych, zadań logicznych, a także obliczania obwodów kwadratów, prostokątów i trójkątów.

Wyniki V etapu przedstawiają się następująco:

Czytaj więcej...

Klasy pierwsze na wycieczce

W dniach 18 i 20 kwietnia 2018r. uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi wychowawcami byli na wycieczce w Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku. Uczestniczyli w edukacyjnych zajęciach "Ognik" przygotowanych przez strażaków.

Zapoznały się ze sprzętem przeciwpożarowym i wdrożyły sobie zasady bezpieczeństwa.

Czytaj więcej...

Wiosenne Spotkanie z Panią Etnograf

17 kwietnia 2018r. naszą szkołę odwiedziła znana już dzieciom Pani Etnograf – Maria Marciniak.

Tym razem, niezwykle interesujące, pełne wierzeń ludowych opowieści Pani Marii dotyczyły wiosny, a w szczególności wiosny w polu.

Czytaj więcej...