Aktualności

Finał Konkursu Ortograficznego „Corrida”.

Oj, się działo!

W niezwykle rzadkim układzie liczb w dacie (20.02.2020), do tego w tłusty czwartek odbył się równie wyjątkowy finał Konkursu Ortograficznego „Corrida”.

Najlepszymi torreadorkami zostały:

         Kaja Święch kl.8b

         Aleksandra Popiel kl.5f

Czytaj więcej...

UROCZYSTE PODSUMOWANIE TJP – WYNIKI KONKURSÓW

Jak co roku w okolicach 21 lutego, czyli Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego,
w naszej szkole organizowany jest Tydzień Języka Polskiego.

W tym roku reprezentanci poszczególnych klas rywalizowali w kilku kategoriach.

W poniedziałek 10 lutego odbył się KONKURS PIĘKNEGO, ARTYSTYCZNEGO CZYTANIA.

Każdą klasę reprezentował jeden uczeń wyłoniony podczas klasowych eliminacji.Zadanie polegało na pięknym, artystycznym przeczytaniu fragmentu lektury szkolnej obowiązującej w poszczególnym etapie.

Czytaj więcej...

eTwinning Live Event na żywo

W czwartek 20 lutego odbyło  się wydarzenie eTwinning Live Event na żywo. Była to lekcja Języka angielskiego i muzycznych atrakcji karnawałowych metodami projektu edukacyjnego.

 Celem wydarzenia było zaprezentowanie lekcji kreatywności językowych  1, 2, 3 IMAGINATION&CREATIVITY oraz rekomendowanie współpracy aktywności muzyczno –scenicznych  LEARN2 MOVE 4FUN, w której dzieci i młodzież prezentują muzyczne aktywności podczas lekcji karnawałowej na podstawie  muzycznych przebojów z przeszłości, do teraźniejszości oraz jednocześnie rozpoczęliśmy oficjalnie kampanię – „ Celebrate the  best  way  the 15th eTwinning birthday”!!!

Czytaj więcej...

Warsztaty językowe.

Wyjazd na warsztaty językowe do Rzeszowa to coroczna okazja do posłuchania języka angielskiego w wykonaniu native speakera oraz do spędzenia czasu z koleżankami i kolegami z innych klas. W tym roku zajęcia prowadził Leslie Mazur-Park z południowo – zachodniej Anglii. Podczas dwugodzinnych warsztatów dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy. Mówiliśmy, między innymi, o różnicach w brytyjskim i amerykańskim angielskim, o tea time i brytyjskim jedzeniu, o tym, dlaczego jest tak dużo akcentów w języku angielskim czy dlaczego język pisany różni się od mówionego.

Czytaj więcej...

Piłka Ręczna Dziewcząt

14.02.2020 r. w Besku odbyły się zawody w piłce ręcznej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Wzięło w nich udział 3 szkoły z Sanoka SP 1,2,4 oraz szkoła z Beska. Rywalizacja przebiegała w systemie „każdy z każdym”.

Mecze:  SP2 - SP1   1:6, SP4 – SP Besko  1:10, SP2 – SP Besko 2:8, SP1 – SP4  7:1, SP Besko – SP 1  2:7, SP2 – SP$  0:6.

Od początku rozgrywek dwie szkoły SP Besko  i SP1 Sanok miały dużą przewagę nad pozostałymi drużynami, więc mecz pomiędzy nimi wywołał najwięcej emocji. Dzięki niesamowitej obronie i skutecznym szybkim atakom do przerwy nasze zawodniczki prowadziły 5:0. Mecz zakończył się wynikiem 7:2.(awans do szczebla rejonowego uzyskała tylko jedna drużyna).

Czytaj więcej...

ŻYWA LEKCJA HISTORII W KLASACH V i VI

W dniach 12 i 14 luty 2020r. klasy V i VI uczestniczyły w żywych lekcjach historii z udziałem grupy rekonstrukcyjnej „ Scutum”.

Uczniowie klas Va, Vb, Vd, Ve, Vf zapoznali się z etosem rycerskim, a uczniowie klas VIa, VIe i VId zobaczyli jak wyglądało życie szlachty w XVIIw.

W trakcie lekcji uczniowie mogli sprawdzić ile ważył miecz, przymierzyć elementy rycerskiej zbroi czy zobaczyć pokazy walki.

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie Sympatyków i Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sanoku

Szanowni Państwo,

w imieniu Zarządu Stowarzyszenia Sympatyków i Przyjaciół Szkoły Podstawowej     Nr 1 w Sanoku pragniemy gorąco podziękować za wsparcie naszych działań poprzez udział
w zbiórce publicznej i przekazaniu 1% podatku.

Chcemy poinformować, że ze środków pozyskanych ze zbiórki publicznej i 1 %, zakupiliśmy i przekazaliśmy dla SP 1 w roku 2019:

Czytaj więcej...