Aktualności

Mała Liga Matematyczna klas trzecich – etap IV

Czwarty, czyli przedostatni etap Małej Ligii Matematycznej klas trzecich dobiegł końca. Spośród uczniów klas 3a, 3b, 3c i 3d do tego etapu dotarło 26 najwytrwalszych, którzy po raz kolejny zmagali się z matematycznymi rozgrywkami. Do rozwiązania było aż 21 zadań za które łącznie można było zdobyć 132 punkty. Zadania dotyczyły przede wszystkim mnożenia i dzielenia w zakresie 100, zadań tekstowych oraz figur geometrycznych. Wyniki czwartego etapu Małej Ligii Matematycznej klas trzecich przedstawiają się następująco:

Czytaj więcej...

Warsztaty w Xavito

12 marca uczniowie klasy 2a uczestniczyli w warsztatach wypiekania pizzy w lokalu Xavito.

Był to pomysł na klasowy Dzień Kobiet, a także wprowadzenie do tematu lekcji "Zaglądamy do książki kucharskiej”. Po umyciu rąk i założeniu fartuchów, dzieci otrzymały kulki ciasta, z których wyrabiały okrągłe placki. Następnie dodawały sos i składniki, które najbardziej lubią.

Czytaj więcej...

Nasi unihokeiści wygrali Finał Wojewódzki i jadą do Elbląga!!!

Miłą niespodziankę sprawili nasi uczniowie na rozegranym w Żurawicy Finale Wojewódzkim w unihokeju w kategorii ID. W gronie dziewięciu drużyn okazali się najlepsi i w nagrodę pojadą na zawody ogólnopolskie do Elbląga!

Sukces to niewątpliwy tym bardziej, że prawie wszyscy zawodnicy to uczniowie klasy piątej i za rok mogą ponownie, prawie w komplecie - bronić tytułu!

Czytaj więcej...

3 klasy i „Chemia na wesoło”

W dniu 14.02.2018r. klasa 3f rozpoczęła cykl zajęć dla 3 klas, na których uczniowie eksperymentują.

Zaczęliśmy od zrobienia samodzielnie znanego już SLIMA. Następnie 3d i 3e 21 lutego tworzyła BALONOWEGO GLUTKA, a 3d, 3c i 3f w dniu 28.02.2018 również bawili się w zrobienie GLUTKA.

Czytaj więcej...

Konkurs Biblijny

W dniu 6.03.2018 r. w Parafii Przemienia Pańskiego odbył się II etap Konkursu Biblijnego przeprowadzonego pod hasłem „Duch Święty napełnia nas swoją mądrością i łaską", a jego przedmiotem była znajomość Ewangelii według św. Łukasza i Dzieje Apostolskie.

Aby dojść do II etapu konkursu dekanalnego, należało najpierw uporać się z pytaniami w etapie szkolnym, w którym wyłoniła się także trójka zwycięzców:

Czytaj więcej...

Dzień Kobiet w klasie 3 B

W tym wyjątkowym dniu Panowie z klasy 3 B stanęli na wysokości zadania i umilili, a raczej posłodzili dziewczynom czas. Chłopcy własnoręcznie wykonali dla swoich klasowych małych kobiet drzewka szczęścia odbijając na nich swoje odciski palców kolorowymi farbkami i podpisując się. Dodatkowo każda dziewczynka otrzymała szaszłyka, ale nietypowego, bo… żelkowego szaszłyka, który – jak się później okazało – smakował wyjątkowo.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie - rekolekcje

W dniach 5 – 7 marca 2018 dla uczniów klas 1  - 7 odbędą się rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je o. Łukasz Scieszka. Uczniowie, którzy nie uczęszczają na lekcje religii rzymsko - katolickiej w naszej szkole, w czasie nauki rekolekcyjnej będą mieć zapewnioną opiekę w świetlicy szkolnej.

Dnia 7 marca 2018 uczniowie pod opieką wychowawców i nauczycieli wyjdą na mszę świętą do kościoła. Powrócą również pod opieką nauczycieli.

Po zakończonych naukach rekolekcyjnych uczniowie, którzy na co dzień korzystają z opieki świetlicy szkolnej, przechodzą do niej, a pozostali udają się do domu, lub pozostają pod opieką nauczycieli do końca zajęć w danym dniu.

Program rekolekcji:

Czytaj więcej...