Aktualności

Kulig klasy 3 „B”

„Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła! Szczypie w nosy, szczypie w uszy. Mroźnym śniegiem w oczy prószy, wichrem w polu gna! Nasza zima zła!”, ale jak się okazuje nasza, sanocka zima wcale nie jest aż taka zła, bo w dniu 2.03.2018 r. pozwoliła uczniom klasy 3 „B” na przeżycie wyjątkowego i z pewnością niezapomnianego kuligu po Skansenie.

Dzieci od samego rana były bardzo podekscytowane i nie mogły usiedzieć w miejscu. Trudno się dziwić, skoro dla niektórych był to pierwszy prawdziwy kulig w życiu. Bo jak porównać kulig na zwykłych sankach z kuligiem na wielkich saniach, ciągniętych przez prawdziwe konie? Zresztą, nawet same konie wywoływały niemałe emocje.

Czytaj więcej...

„Babcia i Dziadek są czarodziejami”

Babcie i Dziadka kochamy za to, że są, lecz nie tylko. Kto jak nie Babcia pomoże w każdej trudnej sytuacji? Kto jak nie Dziadek udzieli dobrych rad życiowych? Kto za nas trzyma najmocniej kciuki, kiedy się z czymś zmagamy? Dla kogo jesteśmy zawsze najpiękniejsi i najmądrzejsi? Kto nam wybacza nawet największe wybryki? Na te i wiele innych pytań jest tylko jedna odpowiedź - Babcia i Dziadek.

Czytaj więcej...

Żołnierze Niezłomni - uroczystość

W mroźny, czwartkowy wieczór 1 marca liczna delegacja nasze społeczności szkolnej wzięła udział w uroczystościach miejskich ku czci Żołnierzy Niezłomnych.

W skład pocztu sztandarowego weszli: p. Dariusz Fineczko, p.Wiesław Uczeń, p. Wacław Kikta.

Uczniowie reprezentowani byli przez następujące uczennice: Kaję Kaliniecką, Amelię Jadczyszyn, Weronikę Panek i Monikę Biłas - opiekun M. Chrobak.

Czytaj więcej...

3 d w MDK

21 lutego uczniowie klasy 3d udali się do Młodzieżowego Domu Kultury, gdzie uczestniczyli w zajęciach plastycznych prowadzonych przez p. Katarzynę Długosz – Dusznik.

Pani instruktorka przybliżyła dzieciom pojęcia związane z jedną z dyscyplin sztuk plastycznych - rzeźbiarstwem. Następnie stosując się do wskazówek pani instruktorki, przy pomocy prostych, drewnianych narzędzi dzieci wykonały płaskorzeźby z masy solnej.

Czytaj więcej...

„Zimowy wieczór z babcią i dziadkiem”

Babcia i dziadek to dla każdego dziecka bardzo szczególne osoby. Uczniowie klasy IIIc chcąc pokazać, że pamiętają o swoich ukochanych dziadkach nie tylko od święta przygotowali dla nich miłą uroczystość.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem prezentowały program, na który składały się wiersze, piosenki , tańce oraz inscenizacja utworu J. Tuwima pt. „Rzepka”. Chciały w ten sposób wyrazić swoją miłość, wdzięczność za troskę i opiekę, wsparcie i pocieszenie.

Czytaj więcej...

Kulig kl. 3 e

20 lutego uczniowie klasy trzeciej e pod opieką wychowawcy oraz Rodziców udali się na kulig do Skansenu.

Pogodę mieliśmy wymarzoną. Wędrując w pełnym słońcu mogliśmy cieszyć się urokami zimy. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy podzieleni na dwie grupy.

Czytaj więcej...

Kulig kl. 2 a

W czwartek 15 lutego uczniowie klasy 2a uczestniczyli w wycieczce do MBL w Sanoku. Podczas pobytu w skansenie dzieci wzięły udział w "Lekcji kaligrafii”, podczas której obejrzały dawny tornister i jego zawartość, poznały historię pisma i zasady kaligrafii, uczyły się pisać rysikiem po tabliczce, a także posługiwać piórem i atramentem.

Czytaj więcej...