Aktualności

Gimnastyka dziewcząt

19 marca 2018 r.w Zarzeczu koło Przeworska odbył się finał wojewódzki w gimnastyce dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci. Startowało 38 szkół.

Reprezentacja naszej szkoły w łącznej klasyfikacji uplasowała się na 5 miejscu.

Indywidualnie  Konstancja Iwańczyk zajęła 2 miejsce w koku rozkrocznym przez kozła oraz 3 miejsce w wieloboju.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie - konsultacje indywidualne

Dyrekcja Szkoły informuje, że zaplanowane na 20.03.2018 r. indywidualne konsultacje nie odbęda się.

Mała Liga Matematyczna klas trzecich – etap IV

Czwarty, czyli przedostatni etap Małej Ligii Matematycznej klas trzecich dobiegł końca. Spośród uczniów klas 3a, 3b, 3c i 3d do tego etapu dotarło 26 najwytrwalszych, którzy po raz kolejny zmagali się z matematycznymi rozgrywkami. Do rozwiązania było aż 21 zadań za które łącznie można było zdobyć 132 punkty. Zadania dotyczyły przede wszystkim mnożenia i dzielenia w zakresie 100, zadań tekstowych oraz figur geometrycznych. Wyniki czwartego etapu Małej Ligii Matematycznej klas trzecich przedstawiają się następująco:

Czytaj więcej...

Warsztaty w Xavito

12 marca uczniowie klasy 2a uczestniczyli w warsztatach wypiekania pizzy w lokalu Xavito.

Był to pomysł na klasowy Dzień Kobiet, a także wprowadzenie do tematu lekcji "Zaglądamy do książki kucharskiej”. Po umyciu rąk i założeniu fartuchów, dzieci otrzymały kulki ciasta, z których wyrabiały okrągłe placki. Następnie dodawały sos i składniki, które najbardziej lubią.

Czytaj więcej...

Nasi unihokeiści wygrali Finał Wojewódzki i jadą do Elbląga!!!

Miłą niespodziankę sprawili nasi uczniowie na rozegranym w Żurawicy Finale Wojewódzkim w unihokeju w kategorii ID. W gronie dziewięciu drużyn okazali się najlepsi i w nagrodę pojadą na zawody ogólnopolskie do Elbląga!

Sukces to niewątpliwy tym bardziej, że prawie wszyscy zawodnicy to uczniowie klasy piątej i za rok mogą ponownie, prawie w komplecie - bronić tytułu!

Czytaj więcej...

3 klasy i „Chemia na wesoło”

W dniu 14.02.2018r. klasa 3f rozpoczęła cykl zajęć dla 3 klas, na których uczniowie eksperymentują.

Zaczęliśmy od zrobienia samodzielnie znanego już SLIMA. Następnie 3d i 3e 21 lutego tworzyła BALONOWEGO GLUTKA, a 3d, 3c i 3f w dniu 28.02.2018 również bawili się w zrobienie GLUTKA.

Czytaj więcej...

Konkurs Biblijny

W dniu 6.03.2018 r. w Parafii Przemienia Pańskiego odbył się II etap Konkursu Biblijnego przeprowadzonego pod hasłem „Duch Święty napełnia nas swoją mądrością i łaską", a jego przedmiotem była znajomość Ewangelii według św. Łukasza i Dzieje Apostolskie.

Aby dojść do II etapu konkursu dekanalnego, należało najpierw uporać się z pytaniami w etapie szkolnym, w którym wyłoniła się także trójka zwycięzców:

Czytaj więcej...