Aktualności

Dzień Kobiet w klasie 3 B

W tym wyjątkowym dniu Panowie z klasy 3 B stanęli na wysokości zadania i umilili, a raczej posłodzili dziewczynom czas. Chłopcy własnoręcznie wykonali dla swoich klasowych małych kobiet drzewka szczęścia odbijając na nich swoje odciski palców kolorowymi farbkami i podpisując się. Dodatkowo każda dziewczynka otrzymała szaszłyka, ale nietypowego, bo… żelkowego szaszłyka, który – jak się później okazało – smakował wyjątkowo.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie - rekolekcje

W dniach 5 – 7 marca 2018 dla uczniów klas 1  - 7 odbędą się rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je o. Łukasz Scieszka. Uczniowie, którzy nie uczęszczają na lekcje religii rzymsko - katolickiej w naszej szkole, w czasie nauki rekolekcyjnej będą mieć zapewnioną opiekę w świetlicy szkolnej.

Dnia 7 marca 2018 uczniowie pod opieką wychowawców i nauczycieli wyjdą na mszę świętą do kościoła. Powrócą również pod opieką nauczycieli.

Po zakończonych naukach rekolekcyjnych uczniowie, którzy na co dzień korzystają z opieki świetlicy szkolnej, przechodzą do niej, a pozostali udają się do domu, lub pozostają pod opieką nauczycieli do końca zajęć w danym dniu.

Program rekolekcji:

Czytaj więcej...

Kulig klasy 3 „B”

„Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła! Szczypie w nosy, szczypie w uszy. Mroźnym śniegiem w oczy prószy, wichrem w polu gna! Nasza zima zła!”, ale jak się okazuje nasza, sanocka zima wcale nie jest aż taka zła, bo w dniu 2.03.2018 r. pozwoliła uczniom klasy 3 „B” na przeżycie wyjątkowego i z pewnością niezapomnianego kuligu po Skansenie.

Dzieci od samego rana były bardzo podekscytowane i nie mogły usiedzieć w miejscu. Trudno się dziwić, skoro dla niektórych był to pierwszy prawdziwy kulig w życiu. Bo jak porównać kulig na zwykłych sankach z kuligiem na wielkich saniach, ciągniętych przez prawdziwe konie? Zresztą, nawet same konie wywoływały niemałe emocje.

Czytaj więcej...

„Babcia i Dziadek są czarodziejami”

Babcie i Dziadka kochamy za to, że są, lecz nie tylko. Kto jak nie Babcia pomoże w każdej trudnej sytuacji? Kto jak nie Dziadek udzieli dobrych rad życiowych? Kto za nas trzyma najmocniej kciuki, kiedy się z czymś zmagamy? Dla kogo jesteśmy zawsze najpiękniejsi i najmądrzejsi? Kto nam wybacza nawet największe wybryki? Na te i wiele innych pytań jest tylko jedna odpowiedź - Babcia i Dziadek.

Czytaj więcej...

Żołnierze Niezłomni - uroczystość

W mroźny, czwartkowy wieczór 1 marca liczna delegacja nasze społeczności szkolnej wzięła udział w uroczystościach miejskich ku czci Żołnierzy Niezłomnych.

W skład pocztu sztandarowego weszli: p. Dariusz Fineczko, p.Wiesław Uczeń, p. Wacław Kikta.

Uczniowie reprezentowani byli przez następujące uczennice: Kaję Kaliniecką, Amelię Jadczyszyn, Weronikę Panek i Monikę Biłas - opiekun M. Chrobak.

Czytaj więcej...

3 d w MDK

21 lutego uczniowie klasy 3d udali się do Młodzieżowego Domu Kultury, gdzie uczestniczyli w zajęciach plastycznych prowadzonych przez p. Katarzynę Długosz – Dusznik.

Pani instruktorka przybliżyła dzieciom pojęcia związane z jedną z dyscyplin sztuk plastycznych - rzeźbiarstwem. Następnie stosując się do wskazówek pani instruktorki, przy pomocy prostych, drewnianych narzędzi dzieci wykonały płaskorzeźby z masy solnej.

Czytaj więcej...

„Zimowy wieczór z babcią i dziadkiem”

Babcia i dziadek to dla każdego dziecka bardzo szczególne osoby. Uczniowie klasy IIIc chcąc pokazać, że pamiętają o swoich ukochanych dziadkach nie tylko od święta przygotowali dla nich miłą uroczystość.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem prezentowały program, na który składały się wiersze, piosenki , tańce oraz inscenizacja utworu J. Tuwima pt. „Rzepka”. Chciały w ten sposób wyrazić swoją miłość, wdzięczność za troskę i opiekę, wsparcie i pocieszenie.

Czytaj więcej...