Aktualności

Konkurs Recytatorski - wyniki

Dnia 23 października 2017 r. odbył się szkolny konkurs recytatorski pod hasłem "Strofy ulubione”. Reprezentanci niemal wszystkich klas przedstawili recytacje wybranych przez siebie liryków w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwszą grupę tworzyli uczniowie klas 4 – 6, zaś drugą młodzież klas 7 oraz gimnazjalnych.

Jury w składzie:

Czytaj więcej...

Mała Liga Matematyczna klas trzecich – etap I

W październiku chętne dzieci z klas 3a, 3b, 3c i 3d brały udział w I etapie Małej Ligi Matematycznej.

Uczestnicy musieli rozwiązać aż 5 stron zadań i łącznie zdobyć mogli 122 punkty. Tematyka I etapu dotyczyła przede wszystkim mnożenia i dzielenia w zakresie 30, a zadania były różnorodne - począwszy od zwykłych działań, przez zadania z tzw. „drzewkami” i „łańcuszkami” liczb, uzupełnianie tabel, łączenie wyników, aż do zadań typu „mniejszy/większy/równy” i zadań dotyczących kolejności wykonywania działań.

Wszyscy uczestnicy konkursu poradzili sobie z zadaniami bez większych problemów, a wyniki I etapu przedstawiają się następująco:

Czytaj więcej...

Spotkanie z Leśnikiem klasy 3 c i 3 f

20 października 2017r. klasa 3c i 3f spotkały się na Ścieżce Przyrodniczo - Dydaktycznej w Rezerwacie Przyrody "Polanki” w Bykowcach. W czasie jesiennego spaceru, prowadzone przez Pana Leśnika po trasie ścieżki, dzieci miały okazję podziwiać piękno przyrody, wysłuchać opowieści o pracy leśników, życiu i zwyczajach leśnych zwierząt oraz utrwalić wiadomości o warstwowej budowie lasu poznane w czasie edukacji przyrodniczej.

Czytaj więcej...

Szkolny konkurs recytatorski - nowy termin

 W związku z tym, że w najbliższy piątek odbędzie się konkurs kuratoryjny z języka polskiego, szkolny konkurs recytatorski zostaje przeniesiony na poniedziałek tj. 23.10.2017.

Reprezentantów klas 4 - 6 zapraszamy do budynku gimnazjum (sala nr 3) o godz. 14.00, zaś wyznaczonych uczniów klas 7 oraz drugich i trzecich gimnazjum na godz. 15.00.

Zabawa z chemią

Uczniowie klasy 3A w dniu 16 października przeprowadzali eksperyment, w którym ożywiali rodzynki.

Dzięki temu nauczyli się trudnego pojęcia – ADSORPCJA. Na tych samych zajęciach dziewczyny i chłopcy zobaczyli następującą reakcję. W wyniku połączenia octu (kwasu) i sody (zasady) wytworzył się gaz ( w postaci WIELKIEJ piany). Był to dwutlenek węgla CO2.

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej

"Tyle słońca w całym mieście..." rozbrzmiało dziś w naszej szkole z okazji Dnia Nauczyciela.

Słowom piosenki towarzyszyły promienie słońca zza okien tak, jakby przyroda też składała życzenia całej szkolnej społeczności. W tym dniu uczniowie wyrażali wdzięczność i uznanie dla trudnej pracy pedagogów śpiewem, tańcem i recytacją wierszy.

Czytaj więcej...