Aktualności

Spotkania Edukacyjno - Profilaktyczne

DSC 0009mSPOTKANIA EDUKACYJNO - PROFILAKTYCZNE Z POLICJĄ 

dla uczniów klas 0-VII i oddziałów gimnazjalnych (dzielnicowy st.asp. Piotr Osenkowski)

„Bezpieczne ferie”

Telefony alarmowe

„Cyberprzemoc”

W dniach 18 i 19.01.2018r. odbyły się spotkania edukacyjno - profilaktyczne uczniów z funkcjonariuszem policji, który omówił temat związany z bezpieczeństwem podczas ferii zimowych, cyberprzemocą i bezpieczeństwem w Internecie (m.in. wysyłanie obraźliwych i nieprawdziwych informacji poprzez media społecznościowe, sms–y).

Czytaj więcej...

Jak nadmuchać balon bez pomocy płuc?

Ten eksperyment uczniowie 3A przeprowadzali w sali chemicznej, gdzie w pierwszej kolejności zapoznali się z regulaminem korzystania z tego typu zajęć.

Doświadczenie wykonywali mając do dyspozycji: - kolby stożkowe - balony - lejki - ocet - sodę oczyszczoną.

A teraz kilka słów wyjaśnienia.

Czytaj więcej...

Chemia na wesoło – Ty też to potrafisz

Uczniowie klasy 3A już po raz kolejny przeprowadzali szereg doświadczeń chemicznych i zjawisk fizycznych.

Tym razem były to: 

Gumowe jajko – czyli co potrafi zdziałać ocet

Czytaj więcej...

Lekcja chemii w 3A

W dniu 5 stycznia 2018r. klasa 3a przeprowadzała eksperyment naukowy, w którym łączyła zaledwie 3 substancje. Efektem końcowym było powstanie „SLIME” (potocznie zwanego glutkiem) – masy plastycznej.

Czytaj więcej...

Wycieczka kółka teatralnego do teatru „Maska”

11 stycznia 2018r. uczniowie klas trzecich uczęszczający na zajęcia kółka teatralnego, wybrali się na wycieczkę autokarową do Teatru „Maska” w Rzeszowie. Celem wycieczki było poznanie budowy teatru, wspólne obejrzenie spektaklu teatralnego- obserwacja pracy aktora, zapoznanie z różnymi formami i środkami przekazu teatralnego oraz obejrzenie eksponatów teatralnych Muzeum Lalek.

Czytaj więcej...

„Dlaczego mam katar i boli mnie gardło?” – zajęcia w klasie 3 „B”

Dnia 10.01.2018 r. w klasie 3 „B” przeprowadzone zostały ciekawe zajęcia, dotyczące następującego zagadnienia: „Dlaczego mam katar i boli mnie gardło?”. Zima, choć w tym roku póki co bez śniegu, tak więc mało zimowa, jest porą w czasie której wiele osób popada w przeziębienia i różnorodne choroby. Jak rozpowszechniają się bakterie i wirusy? Jakie są objawy przeziębienia i jak temu zaradzić?

Czytaj więcej...

Jasełka w kl. 1 a

22 grudnia o godzinie 17.00 w auli naszej szkoły odbyły się jasełka przygotowane dla rodziców przez uczniów klasy 1 a.

Dzieci wystąpiły w pięknych strojach. Młodzi artyści z dużym zaangażowaniem i ekspresją odgrywali swoje role, co wywoływało wśród widzów uznanie i śmiech.

Czytaj więcej...