Aktualności

Kółko chemiczne

Wystartowało Kółko chemiczne dla najmłodszych: "Chemia na wesoło – Ty też to potrafisz".

Eksperymenty dla dzieci to połączenie świetnej zabawy i sporej dawki wiedzy, zdobywanych podczas odkrywania zagadek otaczającego nas świata.

Nic tak nie zachęci dziecka do nauki fizyki, biologii czy chemii jak samodzielne eksperymentowanie. "Doświadczenia chemiczne mają w sobie specjalnego rodzaju siłę przyciągania.”

Czytaj więcej...

Klasa 3 f na warsztatach w MBL w Sanoku

2.10. 2017r. klasa 3f wzięła udział w dwóch lekcjach muzealnych zorganizowanych na terenie sanockiego skansenu: "Życie codzienne w galicyjskim rynku” oraz „Od ziarenka do bochenka”.

Na początek uczniowie zostali oprowadzeni po obiektach znajdujących się przy Galicyjskim Rynkun - domu fryzjera, zegarmistrza, stolarza, nauczyciela, szewca, fotografa, aptekarza, krawca, remizie strażackiej, sklepie kolonialnym , tytoniowym, poczcie itp. Podróż w czasie ubarwiona opowieściami pani przewodnik, spotkaniem z Panem Józefem (zegarmistrzem), Kataryniarzem (mieszkańcem jednego z domów rynku) oraz tak bliskim obcowaniem z przedmiotami, narzędziami i urządzeniami mieszkańców galicyjskich miasteczek, pozwoliła z pewnością na aktywny udział dzieci w żywej lekcji historii.

Czytaj więcej...

Dzień Tabliczki Mnożenia w klasie 3 „B”

Dnia 29.09.2017 r. w naszej klasie odbył się również konkurs pt. "Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Uczniowie zmagali się z arkuszem zadań, za które łącznie można było zdobyć aż 31 punktów.

Zadania dotyczyły mnożenia w zakresie 30, czyli tego, co obecnie utrwalają uczniowie klasy 3 „B”.

Czytaj więcej...

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29.09.2017r nasza szkoła wzięła udział VII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas IV - VII mogli sprawdzić swoje umiejętności w tym zakresie.

Egzaminatorami byli ich koledzy, którzy sprawdzili się w 100%, wobec tego należą się im wielkie podziękowania. Rolę egzaminujących pełnili:

Czytaj więcej...

Dzień Chłopaka w klasie 3 „b”

Dnia 29 września obchodziliśmy w naszej klasie Dzień Chłopaka. Dla niektórych przedstawicieli płci męskiej była to ogromna niespodzianka, ponieważ niewielu z nich pamiętało, że takie święto w ogóle istnieje. Jednak zarówno dziewczyny, jak i panie pamiętały o chłopakach i postarały się, by każdy z nich został doceniony. A dziewczynki doceniły ich dosłownie za wszystko:

Czytaj więcej...

„Od ziarnka do chleba”

Dnia 27 września uczniowie klasy IIIc uczestniczyli lekcji muzealnej „Od ziarnka do chleba” zorganizowanej na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego.

Spacerując po skansenie dzieci oglądały zabudowę miasteczka galicyjskiego oraz dawnej wsi. Porównywały materiały, które służyły do krycia dachów. Słuchały opowiadania pani przewodnik do czego wykorzystywano słomę.

Czytaj więcej...

Europejski Dzień Języków

Wczoraj na szkolnej auli świętowaliśmy Europejski Dzień Języków i promowaliśmy współpracę eTwinning - otrzymaliśmy kolejne Krajowe Odznaki A MUSIC BLAST FROMTHEPAST https://twinspace.etwinning.net/23746/home metodami projektu edukacyjnego, rozpoczynając jednocześnie tegoroczny projekt 4 SEASONS FEST https://twinspace.etwinning.net/45269/home przedstawiające najpierw FALL FESTIVAL CELEBRATION - zachęcając tym samym do świętowania kreatywnych jesiennych wydarzeń naszych partnerów projektu z Grecji, Rumunia, Chorwacji i Albanii.

Czytaj więcej...