Aktualności

Najpiękniejsze lazurowe miasta Europy

1Lazurowe Wybrzeże (Cote ďAzur) – nazywane również Riwierą Francuską, rozciąga się wzdłuż północnych wybrzeży Morza Śródziemnego, od Tulonu aż do granicy włoskiej. Wiele miast położonych wzdłuż Lazurowego Wybrzeża, na przykład Nicea (Nice), Monte Carlo, Antibes, Cannes i St-Tropez, zawdzięcza swą światową sławę wypoczywającym tutaj popularnym artystom, politykom i biznesmenom. Lazurowe Wybrzeże wciąż przyciąga ono mnóstwo turystów i wczasowiczów, gwarantując im słońce, kilometry plaż, ciepłe morze oraz najrozmaitsze atrakcje kulturalne. Stolicą Lazurowego Wybrzeża jest Nicea.

Czytaj więcej...

Obchody 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

 7 i 8 listopada w naszej Szkole zapoczątkowano obchody 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

W tych dniach uczniowie uczestniczyli w szkolnej akademii przygotowanej przez uczniów klasy 7b pod opieką Pani M. Dec i A. Błońskiej.  Montaż słowno - muzyczny dostarczył wielu wzruszeń a szczególnie zapadnie wszystkim w pamięć piosenka ,, Co to jest Niepodległość,, wykonana przez uczennicę klasy pierwszej Milenę Huczko.

Czytaj więcej...

DRUGIE MIEJSCE ORAZ WYRÓŻNIENIE DLA NIEPODLEGŁEJ!!!!!

Dnia siódmego listopada w Szkole Podstawowej nr 2 w Sanoku odbył się VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POLSKIEJ POEZJI PATRIOTYCZNEJ „KTO TY JESTEŚ?”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas VI – VIII. Uczestnicy prezentowali wybrany przez siebie utwór poetycki o tematyce patriotycznej. Dobór utworów oraz poziom ich interpretacji był bardzo wysoki wśród uczestników konkursu. Jednak nie stanowiło to przeszkody dla Marty Frączek  z klasy 6c oraz Amelii Jadczyszyn z klasy 8a, które na drodze eliminacji w Szkolnym Konkursie PatriotycznymII WOJNA ŚWIATOWA W POEZJI”  godnie reprezentowały naszą szkołę.

Czytaj więcej...

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami, za siedmioma rzekami, za siedmioma dolinami, za siedmioma stawami, sadami i zagajnikami, za siedmioma blokami i kolorowymi budynkami stała sobie szkoła. Szkoła Podstawowa nr 1 w Sanoku. I właśnie w tej szkole w dniu 5 listopada miało miejsce niesamowite wydarzenie, mianowicie obchodzono hucznie Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek połączony z uroczystym Pasowaniem na czytelnika. Dzień Postaci z Bajek jest świętem wszystkich bajkowych postaci, ale również dobrym momentem, aby przypomnieć sobie chociaż niewielką część z nich. Dlaczego warto? Przede wszystkim dlatego, że bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat rozweselając i przenosząc w fantastyczny świat, ale także przekazując niezwykle ważne prawdy życiowe. Warto wspomnieć, że powyższa data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Czytaj więcej...

Archipelag Skarbów

Szanowni Rodzice/ Opiekunowie uczniów z klas  8.
W związku z planowaną realizacją programu profilaktycznego " Archipelag Skarbów" prosimy o zapoznanie się z materiałami dotyczącymi w/w programu. 
 w załączeniu:
Informacje o programie - otwórz
Szczegółowy opis programu - otwórz

Kółko Chemiczne Dla Najmłodszych

Wystartowało Kółko chemiczne dla najmłodszych: „Chemia na wesoło – Ty też to potrafisz”

Eksperymenty dla dzieci to połączenie świetnej zabawy i sporej dawki wiedzy, zdobywanych podczas odkrywania zagadek otaczającego nas świata.

Nic tak nie zachęci dziecka do nauki fizyki, biologii czy chemii jak samodzielne eksperymentowanie.

Czytaj więcej...

Szkolna Liga Języka Niemieckiego "Ich bin die Nummer 1

zdjęcie Liga

Achtung! Rusza czwarta edycja Szkolnej Ligi Języka Niemieckiego – „Ich bin die Nummer 1”. Proszę o zapoznanie się z regulaminem oraz  pierwszym zestawem zadań.

Wypełnione zestawy zadań należy oddać  nauczycielom j. niemieckiego do ostatniego piątku każdego miesiąca. W tym miesiącu do 29. listopada.

Powodzenia!!!

Regulamin: pobierz

Zestaw grudzień: pobierz