Aktualności

Mała Liga Matematyczna – ETAP III

            Dobiegł końca III etap Małej Ligi Matematycznej klas 1-3. Uczniowie po raz kolejny zmierzyli się z wieloma ciekawymi zadaniami i łamigłówkami. W tym etapie wzięło udział 55 pierwszo-, 51 drugo- i 34 trzecioklasistów. Wyniki przedstawiają się następująco: 

Czytaj więcej...

Turniej klas trzecich w „Dwa ognie”

W dniu 26.02.2020 r. klasy trzecie rywalizowały w międzyklasowych rozgrywkach „Dwóch ogni”. Trzecioklasiści z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem dla swoich drużyn łapali i odrzucali piłkę robiąc równocześnie uniki niczym najsprytniejsi gimnastycy. Na sali dało się niejednokrotnie słyszeć okrzyk: „Nie, nie jestem zbity. Było od ziemi!” oraz cały wachlarz emocji począwszy od radości ze skucia przeciwnika przez satysfakcję z wygranej aż do smutku z powodu przegranej, a nawet poczucia niesprawiedliwości – jak to często bywa w przypadku gier zespołowych małych zawodników.

Czytaj więcej...

II etap Regionalnej Olimpiady o Wielkich Polakach

"Dnia 20 lutego w Sanoku miał miejsce drugi etap Regionalnej Olimpiady o Wielkich Polakach w tym roku poświęcony osobie św. Jana Pawła II. Trzech uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w tym wydarzeniu, gdzie wraz z uczniami z innych szkół podstawowych z Sanoka i okolic sprawdzali swoją wiedzę o papieżu Polaku.

Czytaj więcej...

Turniej zimowy klas pierwszych

24.02.2020r uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w Turnieju Zimowym. Każdą klasę reprezentowała 3-osobowa drużyna. Uczniowie odpowiadali na pytania związane z tematyką zimową, rozwiązywali zagadki i łamigłówki,  układali obrazki z pociętych elementów. Uczniowie wykazali się dobrą znajomością zagadnień przyrodniczych, umiejętnością współpracy w grupie, spostrzegawczością.

Czytaj więcej...

Finał Konkursu Ortograficznego „Corrida”.

Oj, się działo!

W niezwykle rzadkim układzie liczb w dacie (20.02.2020), do tego w tłusty czwartek odbył się równie wyjątkowy finał Konkursu Ortograficznego „Corrida”.

Najlepszymi torreadorkami zostały:

         Kaja Święch kl.8b

         Aleksandra Popiel kl.5f

Czytaj więcej...

UROCZYSTE PODSUMOWANIE TJP – WYNIKI KONKURSÓW

Jak co roku w okolicach 21 lutego, czyli Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego,
w naszej szkole organizowany jest Tydzień Języka Polskiego.

W tym roku reprezentanci poszczególnych klas rywalizowali w kilku kategoriach.

W poniedziałek 10 lutego odbył się KONKURS PIĘKNEGO, ARTYSTYCZNEGO CZYTANIA.

Każdą klasę reprezentował jeden uczeń wyłoniony podczas klasowych eliminacji.Zadanie polegało na pięknym, artystycznym przeczytaniu fragmentu lektury szkolnej obowiązującej w poszczególnym etapie.

Czytaj więcej...

eTwinning Live Event na żywo

W czwartek 20 lutego odbyło  się wydarzenie eTwinning Live Event na żywo. Była to lekcja Języka angielskiego i muzycznych atrakcji karnawałowych metodami projektu edukacyjnego.

 Celem wydarzenia było zaprezentowanie lekcji kreatywności językowych  1, 2, 3 IMAGINATION&CREATIVITY oraz rekomendowanie współpracy aktywności muzyczno –scenicznych  LEARN2 MOVE 4FUN, w której dzieci i młodzież prezentują muzyczne aktywności podczas lekcji karnawałowej na podstawie  muzycznych przebojów z przeszłości, do teraźniejszości oraz jednocześnie rozpoczęliśmy oficjalnie kampanię – „ Celebrate the  best  way  the 15th eTwinning birthday”!!!

Czytaj więcej...