Aktualności

Nauka- zabawa - relaks !

Pomimo nieobecności w szkole dzieci z 2 a utrzymywały ze sobą kontakt nagrywając i przesyłając filmiki na temat : Nauka - zabawa - relaks !
Dzieci pomysłów miały mnóstwo od pieczenia ciasta po utrwalanie tabliczki mnożenia podczas ćwiczeń fizycznych. Obejrzyjcie sami !
Serdecznie podziękowania dla rodziców zaangażowanych w akcję dzieci z 2a.
Link do filmu:
https://drive.google.com/file/d/1j10xdqcT6WulKX4j44LRsuyoosZ5ZKeR/view?usp=sharing

Szkolna Liga Języka Niemieckiego "Ich bin die Nummer 1"

zdjęcie LigaCzwarta edycja Szkolnej Ligi Języka Niemieckiego „Ich bin die Nummer 1” dobiegła końca.  W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną na ostatnim etapie uczniowie nie zmierzyli się z planowanym testem. Jednak pięć wypełnionych wcześniej zestawów pozwoliło wyłonić zwycięzców:

Zwycięzcami  SLJN 2019/2020 zostali:

I miejsce – Milena Ryba, klasa 7b

II miejsce – Julia Mandzelowska, klasa 8a

III miejsce- Kaja Święch, klasa 8b

 

Czytaj więcej...

Wyniki konkursu „Wirtualna podróż śladami naszego patrona”

Dnia 3 czerwca 2020 r. z okazji święta patrona i szkoły odbył się szkolny konkurs online Wirtualna podróż śladami naszego patrona. W zmaganiach geograficznych wzięło udział 14 uczniów. Konkurs przebiegał w czterech etapach, każdy związany był z innym państwem, w którym przebywał gen. Prugar - Ketling. Decydujący okazał się czas, do następnego etapu przechodziło się bowiem po przesłaniu odpowiedzi z poprzedniego. Na ostatnią część składały się pytania z życia patrona. Rozwiązaniem krzyżówek z poszczególnych części okazało się hasło: Bronisław Prugar Ketling generał dywizji. Uczestnicy konkursu wykazali się nie lada wiedzą z zakresu geografii takich państwa jak: Ukraina, Szwajcaria  i Francja, opanowaniem wiadomości z biografii patrona oraz refleksem. Zabawa była przednia, na niezwykle wyrównanym poziomie, o zwycięstwie zadecydowała niewielka przewaga czasowa.
Wyniki przedstawiają się następująco:

Czytaj więcej...

KLASYFIKACJA KOŃCOWA MAŁEJ LIGI MATEMATYCZNEJ KLAS I-III !!!!!!!!

KLASYFIKACJA KOŃCOWA MAŁEJ LIGI MATEMATYCZNEJ KLAS I-III

Od pewnego czasu tradycją w klasach młodszych jest udział uczniów w konkursie Małej Ligi Matematycznej, która zwykle składa się z 5 etapów, po których następuje podsumowanie zgromadzonych przez uczniów punktów. Z uwagi na sytuację związaną z pandemią COVID-19, która ma miejsce w obecnym roku szkolnym Mała Liga Matematyczna klas I-III „skrócona” została wyjątkowo do 3 etapów.  Punktacja z owych etapów została podliczona i wyłoniono zwycięzców z klas I, II i III. Wyniki przedstawiają się następująco:

Czytaj więcej...

WIRTUALNA PODRÓŻ ŚLADAMI NASZEGO PATRONA

Z okazji święta szkoły i jej patrona zostały przeprowadzone dwa konkursy dotyczące generała Bronisława Prugara - Ketlinga oraz państw, w których przebywał.
Poniżej prezentujemy prace uczniów wykonane w ramach Konkursu na grafonotę. Dzisiaj na platformie Microsoft Teams przeprowadzony został również konkurs wiedzowy, wyniki zostaną podane w najbliższych dniach

Czytaj więcej...

ŚWIĘTO SZKOŁY  I JEJ PATRONA  GEN. BRONISŁAWA- PRUGARA KETLINGA

   prugar
     ŚWIĘTO SZKOŁY  I JEJ PATRONA  GEN. BRONISŁAWA- PRUGARA KETLINGA

   Wszystkim niedowiarkom, tym Dużym i Małym

   oznajmiamy dzisiaj z niezwykłym zapałem,

    że  święto Szkoły naszej obchodzimy,

   świętujemy więc dzisiaj SZKOLNE IMIENINY

>> Prezentacja<<       >>  Prezentacja - film <<

Zapraszamy Wszystkich do wysłuchania słuchowiska przygotowanego przez uczniów klasy 7b z okazji Święta Szkoły.

Przepraszamy za jakość , ale robiliśmy to pierwszy raz.

MIŁEGO ŚWIĘTOWANIA DLA WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW I UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY.

>> Słuchowisko <<

Dzień Dziecka

balony