Aktualności

XVIII. Mikołajkowy Turniej Rodzinny

Fotorelacja znajduje się na stronie Stowarzyszenia.

2 grudnia odbył się kolejny XVIII. Turniej Rodzinny zorganizowany przez Stowarzyszenie Sympatyków i Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku. Był to turniej Mikołajkowy a rywalizowali w nim uczniowie z klas 0 – III – łącznie 33. zespoły.

Turniej prowadził pan Roman Lechoszest - prezes Stowarzyszenia, który był jednocześnie głównym sędzią zawodów, wspomagany przez Magdę Ćwikłę, Katarzynę Chowaniec, Wiesława Ucznia, Wacława Kiktę i Dariusza Fineczko. Punktację prowadziły panie Anna Kusior i Dorota Pawlik.

Czytaj więcej...

Zmiana Statutu Szkoły

Uprzejmie informujemy, że w dniu 22.11.2017 r. Rada Pedagogiczna podjęła Uchwałę nr 9 uchwalającą nowy Statut Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku. Informujemy, ze treść Statutu zostanie wkrótce umieszczona na stronie szkoły w zakładce dokumenty. W tej samej zakładce znajduje się Uchwała nr 9 Rady Pedagogicznej.

WARSZTATY JĘZYKOWE W RZESZOWIE

Kontynuując wieloletnią tradycję, we środę 29 listopada wybraliśmy się na warsztaty językowe do Rzeszowa. Uczniowie z oddziałów gimnazjalnych oraz z klasy siódmej, którym język angielski nie jest ani obcy ani straszny, mieli okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych, zabawnych i inspirujących zajęciach interaktywnych.

W tym roku prowadzącym zajęcia był Brytyjczyk Ross Mulkern.

Czytaj więcej...

Dzień Pluszowego Misia w 3 „B”

 

28 listopada w klasie 3 „B” odbyły się niezwykle ciekawe zajęcia, mianowicie był to Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z wielkim zaangażowaniem opowiadały o swoich misiach i dzieliły się przygodami, które przeżyły razem z pluszakami.

Po tych opowieściach wszyscy trzecioklasiści nabrali ochoty do wspólnej pracy – uszycia własnych misiów.

Czytaj więcej...

Mała Liga Matematyczna klas trzecich - etap II

W listopadzie odbył się drugi etap Małej Ligi Matematycznej, w której kontynuowały matematyczną rywalizację dzieci z klas 3a, 3b, 3c i 3d. Uczestnicy, podobnie jak w poprzednim etapie, musieli rozwiązać aż 5 stron zadań i łącznie zdobyć mogli tym razem 80 punktów. Tematyka II etapu dotyczyła przede wszystkim dodawania i odejmowania w zakresie 100 oraz zadań tekstowych. Niektóre zadania wykraczały poza poziom I semestru klasy trzeciej, więc uczniowie mieli nie lada wyzwanie.

Wyniki II etapu Małej Ligii Matematycznej klas trzecich przedstawiają się następująco:

Czytaj więcej...

Klasa 2 a w Teatrze Maska

W czwartek 16 listopada 2017 roku uczniowie klasy 2a wzięli udział w wycieczce do Rzeszowa. Pierwszym miejscem, które odwiedzili był Teatr Maska. Na scenie teatru spotkali Cal ineczkę - jedną z bohaterek baśni H.Ch.Andersena. Twórcy spektaklu, aby oddać skalę otaczającego Calineczkę świata, postawili na wykorzystanie ciekawych, wielkich form, które dzięki aktorom tworzyły sceniczną rzeczywistość.

Czytaj więcej...

Jesienne zmagania trzecioklasistów.

6 listopada odbył się Jesienny Turniej Klas Trzecich. Wzięły w nim udział trzyosobowe drużyny. Trzecioklasiści rozwiązywali 10 różnorodnych zadań, wśród których było min. wykonanie portretu pani jesieni z kolorowych liści, rozwiązywanie łamigłówek matematycznych, wyszukiwanie w diagramie ukrytych nazw ptaków, umieszczanie z zawiązanymi oczami jabłek na sylwetkach jeży oraz zadania sprawnościowe - rzucanie orzechami do celu i zbieranie ziemniaków.

Czytaj więcej...