Aktualności

Dzień Chłopaka w klasie 3 „b”

Dnia 29 września obchodziliśmy w naszej klasie Dzień Chłopaka. Dla niektórych przedstawicieli płci męskiej była to ogromna niespodzianka, ponieważ niewielu z nich pamiętało, że takie święto w ogóle istnieje. Jednak zarówno dziewczyny, jak i panie pamiętały o chłopakach i postarały się, by każdy z nich został doceniony. A dziewczynki doceniły ich dosłownie za wszystko:

Czytaj więcej...

„Od ziarnka do chleba”

Dnia 27 września uczniowie klasy IIIc uczestniczyli lekcji muzealnej „Od ziarnka do chleba” zorganizowanej na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego.

Spacerując po skansenie dzieci oglądały zabudowę miasteczka galicyjskiego oraz dawnej wsi. Porównywały materiały, które służyły do krycia dachów. Słuchały opowiadania pani przewodnik do czego wykorzystywano słomę.

Czytaj więcej...

Europejski Dzień Języków

Wczoraj na szkolnej auli świętowaliśmy Europejski Dzień Języków i promowaliśmy współpracę eTwinning - otrzymaliśmy kolejne Krajowe Odznaki A MUSIC BLAST FROMTHEPAST https://twinspace.etwinning.net/23746/home metodami projektu edukacyjnego, rozpoczynając jednocześnie tegoroczny projekt 4 SEASONS FEST https://twinspace.etwinning.net/45269/home przedstawiające najpierw FALL FESTIVAL CELEBRATION - zachęcając tym samym do świętowania kreatywnych jesiennych wydarzeń naszych partnerów projektu z Grecji, Rumunia, Chorwacji i Albanii.

Czytaj więcej...

Wycieczka kl. 2 a

W piątek 15 września uczniowie klasy 2a wzięli udział w wycieczce do rezerwatu przyrody "POLANKI” w Bykowcach.

Dzieci, przemierzając trasę ścieżki przyrodniczo - dydaktycznej, wykazały się bardzo dobrą kondycją fizyczną, znajomością zasad zachowania się w miejscu szczególnie chronionym, umiejętnością odczytywania kierunku wędrówki, otwartością na zdobywanie nowej wiedzy przekazywanej przez leśniczego.

Czytaj więcej...

78. rocznica napaści Rosji Sowieckiej

W niedzielne popołudnie 17.09. delegacja uczniów z naszej szkoły wzięła udział w uroczystości zorganizowanej przez Związek Sybiraków oraz Hufiec Ziemi Sanockiej - upamiętnienie walki i ofiar w 78 rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę.

Biało- czerwone wiązanki złożono pod pomnikiem Synom Ziemi Sanockiej.

O godz. 18.00 w Kościele Przemienienia Pańskiego w Sanoku odbyła się Msza św. za pomordowanych na wschodzie. Po Mszy św. złożono kwiaty pod tablicą Golgota Wschodu.

Bezpieczna droga do szkoły

Jak co roku naszą szkołę odwiedził funkcjonariusz policji, dzielnicowy st. asp. Piotr Osenkowski. Aby zwiększyć świadomość dzieci, wspólnie z pedagogiem szkolnym rozmawiał z uczniami na temat bezpieczeństwa na drodze.

Po zajęciach teoretycznych przeprowadzono z uczniami pierwszych klas praktyczną naukę przekraczania jezdni.

Czytaj więcej...

Sprzątanie Świata w Sanoku

W dniu 15 września uczniowie klasy 7a wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata Sanok 2017”.

Wspólnie z uczniami innych szkół podstawowych sprzątali otoczenie Potoku Płowieckiego.

Na zakończenie akcji Burmistrz Miasta Sanoka Pan Tadeusz Pióro podziękował za zaangażowanie w pracach wszystkim uczestnikom i zaprosił ich na grochówkę i żurek.

Czytaj więcej...