Aktualności

Wycieczka do Skansenu

W poniedziałek 2 października klasa 3 d, wraz z paniami A. Baszak i M. Kopczyk, udała się na wycieczkę do Skansenu.

Myśl przewodnia "od ziarenka do bochenka" wyznaczała trasę zwiedzania.

Czytaj więcej...

Wycieczka kl. 3 e

W środę 4. 10. 2017 r. uczniowie klasy 3 e wraz z wychowawczynią Ewą Żywot, Panią Małgorzatą Wojtoń oraz Rodzicami udali się na wycieczkę do kopalni soli w Bochni.

Dzięki Ekspozycji Multimedialnej odbyliśmy wspaniałą podróż w czasie, podczas której poznaliśmy historię górnictwa solnego, narzędzia, którymi posługiwali się górnicy w dawnych czasach oraz zwierzęta, które pomagały im w pracy.

Czytaj więcej...

Dzień Chłopaka w klasie 4 d

W środę 27 września uczniowie klasy 4d wraz z wychowawczynią Magdą Ćwikła i Panią Moniką Śliwka - Warankiewicz udali się do Ośrodka wypoczynkowo - rekreacyjnego Sosenki w Sanoku na ognisko z okazji Dnia Chłopaka.

Korzystając z pięknej, słonecznej pogody, zorganizowaliśmy gry i zabawy sportowe na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Grecji

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas 7 oraz klas gimnazjalnych do udziału w wycieczce edukacyjnej do Grecji.

Termin wyjazdu to 21-28 kwiecień 2018. Zapisy u pań Anny Rolnik oraz Joanny Marć do 13 października 2017r. (możliwość zapisu osobistego lub za pośrednictwem dziennika internetowego Librus).

Szczegóły wycieczki dostępnena stronie https://g1sanok.edupage.org w załączniku: Grecja_2018_p.pdf

Kółko chemiczne

Wystartowało Kółko chemiczne dla najmłodszych: "Chemia na wesoło – Ty też to potrafisz".

Eksperymenty dla dzieci to połączenie świetnej zabawy i sporej dawki wiedzy, zdobywanych podczas odkrywania zagadek otaczającego nas świata.

Nic tak nie zachęci dziecka do nauki fizyki, biologii czy chemii jak samodzielne eksperymentowanie. "Doświadczenia chemiczne mają w sobie specjalnego rodzaju siłę przyciągania.”

Czytaj więcej...

Klasa 3 f na warsztatach w MBL w Sanoku

2.10. 2017r. klasa 3f wzięła udział w dwóch lekcjach muzealnych zorganizowanych na terenie sanockiego skansenu: "Życie codzienne w galicyjskim rynku” oraz „Od ziarenka do bochenka”.

Na początek uczniowie zostali oprowadzeni po obiektach znajdujących się przy Galicyjskim Rynkun - domu fryzjera, zegarmistrza, stolarza, nauczyciela, szewca, fotografa, aptekarza, krawca, remizie strażackiej, sklepie kolonialnym , tytoniowym, poczcie itp. Podróż w czasie ubarwiona opowieściami pani przewodnik, spotkaniem z Panem Józefem (zegarmistrzem), Kataryniarzem (mieszkańcem jednego z domów rynku) oraz tak bliskim obcowaniem z przedmiotami, narzędziami i urządzeniami mieszkańców galicyjskich miasteczek, pozwoliła z pewnością na aktywny udział dzieci w żywej lekcji historii.

Czytaj więcej...

Dzień Tabliczki Mnożenia w klasie 3 „B”

Dnia 29.09.2017 r. w naszej klasie odbył się również konkurs pt. "Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Uczniowie zmagali się z arkuszem zadań, za które łącznie można było zdobyć aż 31 punktów.

Zadania dotyczyły mnożenia w zakresie 30, czyli tego, co obecnie utrwalają uczniowie klasy 3 „B”.

Czytaj więcej...