Aktualności

Warsztaty językowe.

Wyjazd na warsztaty językowe do Rzeszowa to coroczna okazja do posłuchania języka angielskiego w wykonaniu native speakera oraz do spędzenia czasu z koleżankami i kolegami z innych klas. W tym roku zajęcia prowadził Leslie Mazur-Park z południowo – zachodniej Anglii. Podczas dwugodzinnych warsztatów dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy. Mówiliśmy, między innymi, o różnicach w brytyjskim i amerykańskim angielskim, o tea time i brytyjskim jedzeniu, o tym, dlaczego jest tak dużo akcentów w języku angielskim czy dlaczego język pisany różni się od mówionego.

Czytaj więcej...

Piłka Ręczna Dziewcząt

14.02.2020 r. w Besku odbyły się zawody w piłce ręcznej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Wzięło w nich udział 3 szkoły z Sanoka SP 1,2,4 oraz szkoła z Beska. Rywalizacja przebiegała w systemie „każdy z każdym”.

Mecze:  SP2 - SP1   1:6, SP4 – SP Besko  1:10, SP2 – SP Besko 2:8, SP1 – SP4  7:1, SP Besko – SP 1  2:7, SP2 – SP$  0:6.

Od początku rozgrywek dwie szkoły SP Besko  i SP1 Sanok miały dużą przewagę nad pozostałymi drużynami, więc mecz pomiędzy nimi wywołał najwięcej emocji. Dzięki niesamowitej obronie i skutecznym szybkim atakom do przerwy nasze zawodniczki prowadziły 5:0. Mecz zakończył się wynikiem 7:2.(awans do szczebla rejonowego uzyskała tylko jedna drużyna).

Czytaj więcej...

ŻYWA LEKCJA HISTORII W KLASACH V i VI

W dniach 12 i 14 luty 2020r. klasy V i VI uczestniczyły w żywych lekcjach historii z udziałem grupy rekonstrukcyjnej „ Scutum”.

Uczniowie klas Va, Vb, Vd, Ve, Vf zapoznali się z etosem rycerskim, a uczniowie klas VIa, VIe i VId zobaczyli jak wyglądało życie szlachty w XVIIw.

W trakcie lekcji uczniowie mogli sprawdzić ile ważył miecz, przymierzyć elementy rycerskiej zbroi czy zobaczyć pokazy walki.

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie Sympatyków i Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sanoku

Szanowni Państwo,

w imieniu Zarządu Stowarzyszenia Sympatyków i Przyjaciół Szkoły Podstawowej     Nr 1 w Sanoku pragniemy gorąco podziękować za wsparcie naszych działań poprzez udział
w zbiórce publicznej i przekazaniu 1% podatku.

Chcemy poinformować, że ze środków pozyskanych ze zbiórki publicznej i 1 %, zakupiliśmy i przekazaliśmy dla SP 1 w roku 2019:

Czytaj więcej...

DZIEŃ PIZZY W KLASIE 3 A

9 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z tej okazji w poniedziałek 10 lutego w klasie 3a odbyło się pieczenie pizzy. Organizatorem tego wydarzenia był tato Filipa Wańcowiata. Dzieci ubrane w fartuszki wałkowały przygotowane ciasto, a następnie smarowały je sosem pomidorowym i dodawały ulubione składniki. Potem pizza była pieczona w specjalnie przywiezionych do klasy piecykach. Piękny zapach rozchodził się po całej szkole i pobudzał apetyt dzieci. Po upieczeniu pizzy i degustacji w klasie uczniowie poczęstowali koleżanki i kolegów z innych klas.

Czytaj więcej...

Drodzy Ligowcy!

zdjęcie LigaPrzed Wami kolejny zestaw zadań SZKOLNEJ LIGI JĘZYKA NIEMIECKIEGO.           W styczniu poznaliście bliżej kulturę krajów DACH oraz spróbowaliście swoich sił w konfrontacji z rodzajnikami i przeczeniami. Nowy zestaw wprowadzi Was w karnawał, a to za sprawą filmu z Kolonii oraz posłuchacie miłosnej piosenki. Brawa dla siódmoklasistów za zaangażowanie. Różnice punktowe są niewielkie, więc jest o co walczyć!

Viel Spaß!!!

Termin oddania zestawów – 28 lutego.

Zestaw  luty: pobierz

Wyniki: pobierz

Wywiadówki - komunikat.

Wtorek 4 lutego 2020

klasy 1 godz. 16.30
klasy 2 godz. 17.00
klasy 3 godz. 17.30

Środa 5 lutego 2020

klasy 4-6 godz.16.30
klasy 7-8 godz.17.00

Wyjątkowo zebranie klasy 8a (wych. Magdalena Bednarczyk) odbędzie się we wtorek o godz.17.30 w sali 21.