Aktualności

Zawody powiatowe w piłce nożnej ,,Z podwórka na stadion".

image24 października 2019 r. na stadionie Wiki w Sanoku przy ul. Stróżowskiej odbył się finał powiatowy ogólnopolskiego piłkarskiego turnieju ,,Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Przy znakomitej pogodzie , na świetnie przygotowanych boiskach rozegrano turniej z udziałem 4 drużyn, które wcześniej przeszły eliminacje gminne. Grano systemem ,,każdy z każdym". Reprezentacja naszej szkoły złożona z zawodników urodzonych w 2008 roku i młodszych spisała się wyśmienicie wygrywając wszystkie mecze i plasując się na pierwszym miejscu.

Czytaj więcej...

Wycieczka klasy 3 b

W dniu 21 października 2019 r. klasa 3 b pod opieką wychowawcy Pani Beaty Dańczyszyn i Pani Moniki Śliwki- Warankiewicz wybrała się na wycieczkę do Zagórza. Dzieci odwiedziły pracownię Państwa Katarzyny i Roberta Onacków, gdzie  poznały etapy tworzenia witrażu, prace nad rzeźbą oraz oglądały galerię prac artystów. Podziwiały ruiny klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu, oraz piękny krajobraz z wieży widokowej.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski projekt „Minuta dla SM”

Ktoś kiedyś powiedział: "Czyń dobro, a wróci do Ciebie w niespodziewany sposób" i sugerując się powyższymi słowami uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku włączyli się w ogólnopolski projekt „Minuta dla SM” organizowany przez Fundację StwardnienieRozsiane.info, który ma na celu pokazanie osobom chorującym, że nie są sami, a ludzkie serca są tak pojemne, że zmieszczą ich wszystkich bez wyjątku!

Czytaj więcej...

Dzień Głośnego Czytania

Dnia 11 października 2019 roku  w auli szkolnej odbyła się impreza czytelnicza nawiązująca do Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, który przypadał w dniu 29 września. Zaproszenie do wspólnego czytania przyjęły  pani dyrektor Maria Korżyk i pani dyrektor Anna Serbin, które spotkały  się z uczniami klas trzecich oraz dyrektor MDK w Sanoku  pani Wiesława Skorek i przedstawiciel Rady Rodziców  pan Jakub Osika, których słuchaczami byli uczniowie klas piątych. W klimatycznej scenerii dzieci chętnie wysłuchały wybranych tekstów poezji i prozy polskich autorów .

Czytaj więcej...

Spotkanie z dietetykiem w 5a

Wiedza o żywieniu i jego wpływie na nasze zdrowie jest niezwykle ważna. Dlatego na godzinę wychowawczą do klasy 5a zaprosiliśmy panią dietetyk - Elżbietę Kolbuch.
Uczniowie zapoznali zostali z Piramidą Zdrowego Żywienia. Dowiedzieli się także o negatywnym wpływie cukru na nasze zdrowie. (Przykładowo torebka żelków zawiera ok. 22 łyżeczki cukru!)

Czytaj więcej...

Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2019/2020.

18 października 2019 roku w dużej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr1 w Sanoku odbyła się Uroczysta Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2019/2020. W imprezie uczestniczyli pani dyrektor Maria Korżyk, pani wice dyrektor Anna Serbin, uczniowie z klas IV- VIII razem z nauczycielami, nauczyciele wychowania fizycznego oraz rodzice występujących uczniów. Na początek  w kilku tańcach standardowych zaprezentowali się Antonina Smolińska i Tomasz Wolf, tancerze Studia Tańca ,,Gracja" w Krośnie. Następnie prowadzący Roman Lechoszest  po przywitaniu wszystkich obecnych przypomniał najważniejsze sukcesy  sportowe w Igrzyskach Dzieci i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w minionym roku szkolnym. Kolejnym punktem programu był występ uczennic z klas szóstych. Zaprezentowały one układy i piramidy gimnastyczne na macie. Były to Milena Kukla, Malwina Czwerenko, Maria Kalbarczyk, Kamila Stopa, Oliwia Olejko,Karina Pytlowany, Weronika Gruca i Emilia Więckowska.

Czytaj więcej...

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

16 października obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje Ogólnopolskie Bicie Rekordu w udzielaniu Pierwszej Pomocy. Akcja ta jest dodatkowym projektem przeprowadzanym w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować".

Czytaj więcej...