Aktualności

Nasi unihokeisci zakończyli zmagania finałami wojewódzkimi.

Tuż przed przerwą świąteczno-noworoczną nasi uczniowie rozegrali turnieje finałowe. Młodsi, w kategorii  Igrzysk Dzieci (kl. VI i młodsi) swoje zawody rozgrywali w Żurawicy, dzień później ich starsi koledzy w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej (VII-VIII), grali w hali sportowej sanockiej UP.

Czytaj więcej...

Szkolna Liga Języka Niemieckiego "Ich bin die Nummer 1"

zdjęcie LigaDrodzy Ligowcy!

Przed Wami kolejny zestaw zadań. W grudniu poznaliście bliżej słownictwo związane ze świętami oraz spróbowaliście swoich sił w konfrontacji z przyimkami. Brawa za doskonale wypełnione arkusze i terminowość. Mam nadzieję, że zestaw styczniowy czymś Was zaskoczy i sprawi, że w czasie ferii nie będziecie się nudzić.

Termin oddania zestawów- 31.01.2020

Viel Spaβ!!!

Wyniki: pobierz

Zestaw styczeń: pobierz

Opłata za obiady w styczniu

Kierownik  świetlicy informuję ,że opłata za obiady w  styczniu   wynosi  45 zł.

Wpłaty można dokonać  u kierownika  lub na konto szkoły  .

Życzenia Świąteczne

Radosnych, pełnych miłości i ciepła

Świąt Bożego Narodzenia

oraz wielu wspaniałych chwil

w nadchodzącym Nowym Roku

życzą

Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie

Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku

kartka

„Kolędo leć by ogrzać serca……”

Czwartkowy wieczór niewątpliwie na długo pozostanie w pamięci naszej społeczności szkolnej. Już od samego rana wyczuwało się, że ten dzień będzie się różnił od innych…. Trwały jeszcze ostatnie próby, dekorowano salę Klubu Górnika.  Wreszcie wyeksponowane zostały stroiki i ozdoby świąteczn I nadszedł wieczór… magiczny, nastrojowy i  niezapomniany – wieczór z koncertem bożonarodzeniowym.

koleda

Czytaj więcej...

Bożonarodzeniowe Spotkanie z Panią Etnograf

      

  19 grudnia 2019r. do naszej szkoły zawitała , jak co roku oczekiwana Pani Etnograf-  Maria Marciniak. Pani Maria,  choć jest naukowcem w sposób bardzo przystępny przybliżyła wszystkim dzieciom uczęszczającym na zajęcia świetlicowe,  piękne i w większości już zapomniane zwyczaje i obyczaje ludowe związane z adwentem i okresem Bożego Narodzenia. Przedstawicielka Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku opowiadała także o tym , w jaki sposób zbiera informacje do swoich badań i jaki zakres działań one obejmują.

Czytaj więcej...

Bóg się rodzi, moc truchleje…

''Przyszedł, aby nam pomóc żyć: żeby poprzez naszą małość, podłość, nędzę, poprzez chęć prześlizgnięcia się przez świat w wygodzie i spokoju potrafiła się przebić nasza wspaniałość; żebyśmy, mali spryciarze, potrafili rzucić na szalę służby Dobru - siebie samych.'' (ks. Mieczysław Maliński)

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich waśniach i sporach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter oraz magię tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.

Czytaj więcej...