Aktualności

Opłata za obiady w styczniu

Kierownik  świetlicy informuję ,że opłata za obiady w  styczniu   wynosi  45 zł.

Wpłaty można dokonać  u kierownika  lub na konto szkoły  .

Życzenia Świąteczne

Radosnych, pełnych miłości i ciepła

Świąt Bożego Narodzenia

oraz wielu wspaniałych chwil

w nadchodzącym Nowym Roku

życzą

Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie

Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku

kartka

„Kolędo leć by ogrzać serca……”

Czwartkowy wieczór niewątpliwie na długo pozostanie w pamięci naszej społeczności szkolnej. Już od samego rana wyczuwało się, że ten dzień będzie się różnił od innych…. Trwały jeszcze ostatnie próby, dekorowano salę Klubu Górnika.  Wreszcie wyeksponowane zostały stroiki i ozdoby świąteczn I nadszedł wieczór… magiczny, nastrojowy i  niezapomniany – wieczór z koncertem bożonarodzeniowym.

koleda

Czytaj więcej...

Bożonarodzeniowe Spotkanie z Panią Etnograf

      

  19 grudnia 2019r. do naszej szkoły zawitała , jak co roku oczekiwana Pani Etnograf-  Maria Marciniak. Pani Maria,  choć jest naukowcem w sposób bardzo przystępny przybliżyła wszystkim dzieciom uczęszczającym na zajęcia świetlicowe,  piękne i w większości już zapomniane zwyczaje i obyczaje ludowe związane z adwentem i okresem Bożego Narodzenia. Przedstawicielka Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku opowiadała także o tym , w jaki sposób zbiera informacje do swoich badań i jaki zakres działań one obejmują.

Czytaj więcej...

Bóg się rodzi, moc truchleje…

''Przyszedł, aby nam pomóc żyć: żeby poprzez naszą małość, podłość, nędzę, poprzez chęć prześlizgnięcia się przez świat w wygodzie i spokoju potrafiła się przebić nasza wspaniałość; żebyśmy, mali spryciarze, potrafili rzucić na szalę służby Dobru - siebie samych.'' (ks. Mieczysław Maliński)

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich waśniach i sporach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter oraz magię tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.

Czytaj więcej...

Z wizytą w Skansenie - tradycje bożonarodzeniowe.

18 października 2019 r. uczniowie grupy I i II świetlicy szkolnej wraz z opiekunami  uczestniczyli w warsztatach w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.

Uczniowie brali udział w warsztatach „Niezwykły czas Bożego Narodzenia” gdzie podczas lekcji uczniowie poznali zwyczaje świąteczne mieszkańców wsi i miasteczek naszego regionu. Dowiedzieli się także skąd pochodzi zwyczaj pozostawiania dodatkowego nakrycia przy wigilijnym stole i wiele innych tradycji.

Czytaj więcej...

Kiermasze świąteczne na rzecz Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej im. Św. Brata Alberta

W dniach 19, 20 i 28 listopada oraz 19 grudnia w ramach koncertu charytatywnego odbywały się kiermasze świąteczne. Wolontariusze należący do Szkolnego Koła Caritas oraz Szkolnego Koła Wolontariatu z klas VI a, VI c, i VI b sprzedawali ręcznie robione bombki, aniołki, kartki, stroiki i inne ozdoby świąteczne. Część rękodzieła, które trafiło do sprzedaży, podarowały również osoby prywatne.

Czytaj więcej...