Aktualności

Bóg się rodzi, moc truchleje…

''Przyszedł, aby nam pomóc żyć: żeby poprzez naszą małość, podłość, nędzę, poprzez chęć prześlizgnięcia się przez świat w wygodzie i spokoju potrafiła się przebić nasza wspaniałość; żebyśmy, mali spryciarze, potrafili rzucić na szalę służby Dobru - siebie samych.'' (ks. Mieczysław Maliński)

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich waśniach i sporach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter oraz magię tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.

Czytaj więcej...

Z wizytą w Skansenie - tradycje bożonarodzeniowe.

18 października 2019 r. uczniowie grupy I i II świetlicy szkolnej wraz z opiekunami  uczestniczyli w warsztatach w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.

Uczniowie brali udział w warsztatach „Niezwykły czas Bożego Narodzenia” gdzie podczas lekcji uczniowie poznali zwyczaje świąteczne mieszkańców wsi i miasteczek naszego regionu. Dowiedzieli się także skąd pochodzi zwyczaj pozostawiania dodatkowego nakrycia przy wigilijnym stole i wiele innych tradycji.

Czytaj więcej...

Kiermasze świąteczne na rzecz Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej im. Św. Brata Alberta

W dniach 19, 20 i 28 listopada oraz 19 grudnia w ramach koncertu charytatywnego odbywały się kiermasze świąteczne. Wolontariusze należący do Szkolnego Koła Caritas oraz Szkolnego Koła Wolontariatu z klas VI a, VI c, i VI b sprzedawali ręcznie robione bombki, aniołki, kartki, stroiki i inne ozdoby świąteczne. Część rękodzieła, które trafiło do sprzedaży, podarowały również osoby prywatne.

Czytaj więcej...

Jesień z książką…

Jesienne, chłodne wieczory najlepiej spędzić przy dobrej książce, co do tego nie mamy najmniejszych wątpliwości. Tegoroczna jesień rozpieszczała nas swoją aurą, dlatego czytać można było nie tylko w domowym zaciszu, ale też w ogródku, w lesie, nad jeziorem czy w górach. Te magiczne momenty z książką  na tle jesiennego krajobrazu uchwycili uczniowie, którzy brali udział w Szkolnym konkursie fotograficznym pt. ,,Jesień z książką”.

Jury w składzie: p. Alina Statkiewicz, p. Małgorzata Wojtoń, p. Krystyna Berdysz

oceniło prace konkursowe i przyznało nagrody:

Czytaj więcej...

Chemia na wesoło – Ty też to potrafisz

„Tęczowe mleko”

Chemia na wesoło – Ty też to potrafisz to cykl zajęć pozalekcyjnych, na których dzieci z klas 1-3 wykonują samodzielnie różne doświadczenia.

Celem jest połączenie zabawy ze zdobywaniem wiedzy.

Tak też było i tym razem.

Czytaj więcej...

MAŁA LIGA MATEMATYCZNA KLAS 1-3 – Etap II

                W listopadzie i grudniu uczniowie klas 1-3 wzięli udział w II etapie Małej Ligii Matematycznej, w której można było uzyskać w klasach pierwszych 42 punkty, w klasach drugich 55 punktów, natomiast w klasach trzecich 53 punkty. Warto wspomnieć, że w tym etapie prace konkursowe złożyło 56 uczniów klas pierwszych, 51 uczniów klas drugich i 35 uczniów klas trzecich. Wyniki przedstawiają się następująco. 

Czytaj więcej...

Wolontariuszki w Domu Opieki Społecznej – akcja „Razem na Święta”

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, kiedy przestajemy być obojętni na potrzeby czy sprawy drugiego człowieka i pragniemy bezinteresownie czynić dobro. Wolontariuszki z naszej szkoły: Aleksandra Barnuś, Oliwia Markuc, Karina Pytlowany, Gabriela Sura i Elwira Żuchowska również wykazały się wspaniałą inicjatywą i wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Razem na Święta”.

Czytaj więcej...