Aktualności

Wycieczka integracyjna kółka teatralnego

 7 grudnia 2019r. grupa uczniów szkolnego kołka teatralnego Aktoressudała się na spotkanie integracyjne do Centrum Sportów Ekstremalnych w Sanoku. Obiektu administrowanego przez Hufiec Ziemi Sanockie – organizację non-profit.

Czytaj więcej...

12 Koncert Bożonarodzeniowy

plakat Koncert Bożonarodzeniowy 2019Zapraszamy za 12 Koncert Bożonarodzeniowy.
Tym razem zebrane datki przekażemy na Hospicjum w Sanoku (Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. Św. Brata Alberta). Szczegóły na plakacie.

otwórz plakat

XXII Mikołajkowy Turniej Rodzinny

7  grudnia odbył się kolejny XXII. Mikołajkowy Turniej Rodzinny zorganizowany przez Stowarzyszenie Sympatyków i Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku oraz Szkołę Podstawową nr 1 w Sanoku. W turnieju  rywalizowali uczniowie z klas I – III – łącznie 31. zespołów (kl. I – 9 zespołów, kl. II – 14 zespołów, kl. III – 8).

Turniej prowadził pan Roman Lechoszest - prezes Stowarzyszenia, sędzią głównym zawodów był pan Wiesław Broński -  Uczeń wspomagany przez panów Dariusza Fineczko, Romana Lechoszesta. Punktację prowadziły panie Dorota Pawlik i Magda Ćwikła.

Czytaj więcej...

Mikołajkowe warsztaty robienia pizzy w klasie 3 „C”

„A może by tak przygotować mikołajową pizzę? Kto jest chętny?” – zapytano w klasie 3 „C”, a uczniowie od razu podnieśli ręce do góry wyrażając zdecydowaną chęć uczestnictwa w takim przedsięwzięciu. Zapału było tak wiele, że trzecioklasiście w dniu 6 grudnia 2019 r. wybrali się – tak po sąsiedzku – do sali zabaw „Urwis” na warsztaty robienia pizzy i na… spotkanie  ze świętym Mikołajem.

Czytaj więcej...

Konkurs Biblijny

3 grudnia 2019 r. odbył się w naszej szkole I etap Konkursu Biblijnego pt. "Eucharystia daje życie" na podstawie  Ewangelii wg św. Mateusza oraz Ewangelii wg św. Jana  organizowany przez Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu oraz Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. Do konkursu przystąpiło 16 uczniów z klas 5,6 i 7.  Do II etapu na szczeblu dekanatu przeszli następujący uczniowie: Marta Frączek , Karol Harłacz oraz Kacper Chrzan.  Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za włożony trud. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach konkursowych.

Festiwal Języka angielskiego i muzycznych atrakcji metodami projektu edukacyjnego.

W piątek 29 listopada odbył się Festiwal Języka angielskiego i muzycznych atrakcji metodami projektu edukacyjnego. Celem wydarzenia było rekomendowanie współpracy szkolnych aktywności muzycznych w celu promowania lokalnej    eTV LEARN2 MOVE 4FUN, w której dzieci i młodzież prezentują muzyczną zabawę na podstawie  muzycznych przebojów z przeszłości, do teraźniejszości.

Gościliśmy  w Szkole Podstawowej nr  25 w Rzeszowie, gdzie nasi uczniowie nie tylko zaprezentowali aktywności pracami projektu edukacyjnego wraz z muzycznymi występami, ale także promowali nasza szkołę w środowisku lokalnym.  Nasi uczniowie zdecydowali się  zaprezentować dwa utwory  z przeszłości  „,Simply the best” – Tiny Turner;  „Can you feel it?” – The Jacksons 5 oraz jeden utwór z obecnych czasów „Can’t stop the the feeling” – Justina Timberlake. 

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Krajobrazy widziane – przez jesień malowane”

20191203 134817 resize 283 grudnia 2019r. odbyło się rozstrzygnięcie międzyświetlicowego konkursu plastycznego pt. „Krajobrazy widziane – przez jesień malowane”.

Organizatorem konkursu była p. A. Dobek, wychowawczyni gr. I. 

Celem konkursu było rozwijanie umiejętności i zdolności plastycznych oraz kreatywności i wyobraźni twórczej u dzieci i  młodzieży.

Czytaj więcej...