Aktualności

Akcja "Kartki świąteczne dla chorej Natalki" 

 Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku po raz kolejny pokazali, że mają ogromne serca, którymi chętnie podzielą się z innymi. Tym razem swoją dobroć ofiarowali młodszej koleżance – 5-letniej Natalce, która walczy z glejakiem, nowotworem mózgu. Ze względu na zły stan zdrowia dziewczynki jej rodzice postanowili przesunąć święta Bożego Narodzenia, a do stworzenia tej magicznej, świątecznej atmosfery włączyło się wiele osób z całej Polski, w tym właśnie uczniowie naszej szkoły, którzy przygotowali dla dziewczynki ponad 80 przepięknych, kolorowych, własnoręcznie robionych kartek. Akcja przeprowadzona została w naszej placówce pod kierunkiem p. Katarzyny Józefek (klasy młodsze) i p. Karoliny Banaś-Pastyrzak (klasy starsze).

Czytaj więcej...

„Dzień Promocji Zdrowia”

W dniu 28 listopada 2019 roku w naszej szkole odbył się „Dzień Promocji Zdrowia”. W jego trakcie uczniowie z klas pierwszych wysłuchały bajki edukacyjnej o witaminach, kolorowali piramidy żywieniowe.

Pozostali uczniowie dowiedzieli się, jak ważny jest aktywny wypoczynek w życiu człowieka. Zostali poinformowani o korzystnym wpływie wysiłku fizycznego nie tylko na zdrowie i kondycję człowieka, lecz również na pozytywny nastrój.

Czytaj więcej...

Szkolna Liga Języka Niemieckiego "Ich bin die Nummer 1"

zdjęcie LigaDrodzy Ligowcy!

Przed Wami kolejny zestaw zadań. W listopadzie poznaliście bliżej niemieckie przymiotniki  oraz spróbowaliście swoich sił w konfrontacji z rodzajnikami. Pierwszy zestaw oddało 15 uczniów. Brawa dla siódmoklasistów za zaangażowanie. Być może w grudniu ktoś do nas dołączy, a zestaw grudniowy czymś Was zaskoczy.             

Termin oddania zestawów -  20.12.2019.

Viel Spaβ!!!

Wyniki: do pobrania

Zestaw grudzień: do pobrania

„PASOWANIE NA ŚWIETLIKA”

W dniu 29 listopada 2019 r. w auli naszej szkoły odbyło się uroczyste „Pasowanie na Świetlika” uczniów klas pierwszych uczęszczających do świetlicy szkolnej. Dzieci z poszczególnych grup zaprezentowały program artystyczny przygotowany pod kierunkiem swoich pań wychowawczyń:  p. O. Bocyk, p. A. Dobek, p. U. Kwiatkowskiej.

Po części artystycznej uczniowie złożyli uroczystą przysięgę oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Czytaj więcej...

25 listopada Światowy Dzień Misia

W poniedziałek dnia 25 listopada 2019r. w świetlicy szkolnej z klasami I-III świętowaliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

Zajęcia rozpoczęły się od przybliżenia dzieciom historii powstania pluszowego misia.

Czytaj więcej...

ANDRZEJKI W SKANSENIE

Nasze prababki wybrały  imieniny  św. Andrzeja na dzień miłosnych wróżb, ponieważ to tajemnicze imię  brzmiące  już jak przepowiednia wywodzi się od greckiego słowa andros (mąż), a także andre ios ( odważny, silny, męski). Ponadto koniec listopada to zwykle ostatnia chwila na zabawę, wkrótce przecież zaczyna się adwent …….

Czytaj więcej...

Andrzejkowe szaleństwa w klasie 3 "C"

W dniu 29 listopada 2019 r. klasa 3 "C" uczestniczyła w klasowych Andrzejkach, czyli starym jak ludzkość sposobie na poznanie przyszłości. Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Zgodnie z tradycją dzięki przychylności świętego Andrzeja za pomocą wróżb i znaków poznać można imię, pochodzenie i stan majątkowy przyszłego męża lub żony, a także to, co czekać nas będzie w przyszłości. 

Czytaj więcej...