Aktualności

25 listopada Światowy Dzień Misia

W poniedziałek dnia 25 listopada 2019r. w świetlicy szkolnej z klasami I-III świętowaliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

Zajęcia rozpoczęły się od przybliżenia dzieciom historii powstania pluszowego misia.

Czytaj więcej...

ANDRZEJKI W SKANSENIE

Nasze prababki wybrały  imieniny  św. Andrzeja na dzień miłosnych wróżb, ponieważ to tajemnicze imię  brzmiące  już jak przepowiednia wywodzi się od greckiego słowa andros (mąż), a także andre ios ( odważny, silny, męski). Ponadto koniec listopada to zwykle ostatnia chwila na zabawę, wkrótce przecież zaczyna się adwent …….

Czytaj więcej...

Andrzejkowe szaleństwa w klasie 3 "C"

W dniu 29 listopada 2019 r. klasa 3 "C" uczestniczyła w klasowych Andrzejkach, czyli starym jak ludzkość sposobie na poznanie przyszłości. Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Zgodnie z tradycją dzięki przychylności świętego Andrzeja za pomocą wróżb i znaków poznać można imię, pochodzenie i stan majątkowy przyszłego męża lub żony, a także to, co czekać nas będzie w przyszłości. 

Czytaj więcej...

Sukcesy gimnastyczne Martyny Posadzkiej

W dniach 23-24 listopada 2019r. w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Europy Fitnes FIT - KIDS i FITNES AEROBIC oraz GRAND PRIX Aleksandry Kobielak. W kilku kategoriach wiekowych rywalizowały ze sobą gimnastyczki z Wegier, Białorusi i Polski. Wśród nich Martyna Posadzka  uczennica 2b. Jej układ gimnastyczny i wykonanie  zostały  ocenione najwyżej.

Czytaj więcej...

OGŁOSZENIE

                 Kierownik  świetlicy informuję, że opłata za obiady w  grudniu wynosi  75 zł.

                Wpłaty można dokonać  u kierownika  lub na konto szkoły  .

DRUGIE MIEJSCE I DWA WYRÓŻNIENIA W XX KONKURSIE RECYTATORSKIM WIERSZOWANIE 2019

Dwudziestego siódmego listopada odbył się XX Konkurs Recytatorski „Wierszowanie 2019” zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV – VI. Uczestnicy prezentowali wybrany przez siebie utwór poetycki oraz fragment prozy. Prezentowane utwory musiały pochodzić z okresu powojennego – napisane po 1945 roku – tematyka dowolna. Dobór utworów oraz poziom ich interpretacji był bardzo wysoki.

Czytaj więcej...