Światowy Dzień Pluszowego Misia

W ostatni listopadowy piątek w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W holu koło biblioteki przy wtórach piosenki „Jadą, jadą misie” zebrały się dzieci z klas pierwszych oraz przedstawiciele klas drugich i  trzecich.  Gościem honorowym była pani dyrektor Maria Korżyk, która przeczytała wzruszającą historię  pt. „Stary, zielony miś”.

Czytaj więcej...

Biblioteka

WIZYTÓWKA BIBLIOTEKI STOWARZYSZENIA 2019 20

Regulamin bibliteki szkolnej - pobierz (PDF)

Bibliografia materiałów repertuarowych dostępnych w bibliotece szkolnej - zobacz.

Oferta  pedagogiczno - psychologiczna biblioteki szkolnej  - pobierz

„Poczytajki – Pomagajki” - pobierz

Regulamin wypożyczania i udostępniania darmowych podręczników materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku - pobierz

Listopadowe wieczorki literackie Stowarzyszenia Oczytanych Małolatów „Smakosz Literacki”

Jako że 18 listopada odbyła się miejska uroczystość z okazji setnej rocznicy urodzin profesora Mariana Pankowskiego / ur. 9XI 1919 w Sanoku/ – pisarza, wykładowcy Universite Libre de Bruxelles, Honorowego Obywatela Sanoka, nie można było tego wydarzenia pominąć na wieczorku dla młodzieży 22 listopada. Tym bardziej było to zobowiązujące, że  biblioteka Gimnazjum nr 1 była inicjatorem i  przez 11 lat organizatorem międzyszkolnego/rejonowego konkursu recytatorskiego popularyzującego dorobek literacki regionu, w tym trzech twórców związanych z Sanokiem: Mariana Pankowskiego, Janusza Szubera i Kalmana Segala.

Czytaj więcej...

„O MNIE, O TOBIE, O NAS - POCZYTAJMY SOBIE MAMO/TATO/BABCIU/DZIADKU”

Stowarzyszenie Oczytanych Małolatów ma dwuczłonową nazwę – jest jeszcze „Smakosz Literacki” i jest to ukłon w stronę Czytelników w każdym wieku, bo nigdy nie jest za wcześnie, ani za późno, by polubić czytanie:) Na wieczorku 25.10.2019 uznaliśmy, że dobrze byłoby zareklamować książki, które świetnie nadają się do tego, by wkręcać w czytanie wszystkich członków rodziny – tym razem nasz wybór padł na autorkę Barbarę Kosmowską. Pisze dla młodych i dorosłych Czytelników, mistrzyni psychologicznych portretów osób w różnym wieku uwikłanych w niełatwą codzienność.

Czytaj więcej...

POCHWAŁA CZYTANIA WEDŁUG NOBLISTKI OLGI TOKARCZUK

P1010002(…) „Jaka to rozkosz, jaka słodycz życia- siedzieć w chłodnym domu, pić herbatę, pogryzać ciasto i czytać. Przeżuwać długie zdania, smakować ich sens, odkrywać nagle w mgnieniu sens głębszy, zdumiewać się nim i pozwalać sobie zastygać z oczami wklejonymi w prostokąt szyby. Herbata stygnie w delikatnej filiżance, nad jej powierzchnią unosi się koronkowy dymek, który znika w powietrzu, zostawiając ledwie uchwytny zapach. Sznureczki liter na białej stronie książki dają schronienie oczom, rozumowi, całemu człowiekowi. Świat jest przez to odkryty i bezpieczny. Okruszki ciasta wysypują się na serwetę, zęby dzwonią leciutko o porcelanę. W ustach zbiera się ślina, bo mądrość jest apetyczna jak drożdżowe ciasto, ożywiająca jak herbata” (…)

Czytaj więcej...