Biblioteka szkolna

logo bib

Regulamin bibliteki szkolnej - pobierz (PDF)

Bibliografia materiałów repertuarowych dostępnych w bibliotece szkolnej - zobacz.

Oferta  pedagogiczno - psychologiczna biblioteki szkolnej  - pobierz

„Poczytajki – Pomagajki” - pobierz

Regulamin wypożyczania i udostępniania darmowych podręczników materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku - pobierz

Wielkanocny pacierz

Wielkanocny pacierz

wielkanoc1Nie umiem być srebrnym aniołem
ni gorejącym krzakiem,
tyle Zmartwychwstań już przeszło,
a serce mam byle jakie.

Tyle procesji z dzwonami,
tyle już alleluja,
a moja świętość dziurawa
na ćwiartce włoska się buja.

Czytaj więcej...

WIECZORKI LITERACKIE - KALEJDOSKOP MARCOWY

W ramach działalności Stowarzyszenia Oczytanych Małolatów, przez trzy kolejne piątki: 15, 22 i 29 marca spotykaliśmy się z sprawą książek w zaimprowizowanej na ten czas mini kawiarence literackiej. Jako że grono młodziutkich nowicjuszy w sztafecie literackich imprezowiczów powolutku się rozrasta, chcieliśmy pokazać i wykorzystać to, co wypracowały/wyczytały poprzedzające ich roczniki.

Czytaj więcej...

PROPOZYCJA BIBLIOTEKI – KSIĄŻKI W ZWIĄZKU Z …

12Tym razem to 100. rocznica uzyskania przez Polki praw wyborczych, a Dzień Kobiet to świetna okazja, by o tym przypomnieć.

Zakupiony ostatnio tytuł to „BRAKUJĄCA POŁOWA DZIEJÓW. KRÓTKA HISTORIA KOBIET NA ZIEMIACH POLSKICH” Anny Kowalczyk. W słowie wstępnym czytamy: Stulecie praw kobiet w Polsce to znakomity pretekst. Jedyna chyba większa celebra związana stricte z historią Polek, a nie generalnie dziejami Polaków, których płeć nie ma rzekomo tu nic do rzeczy. Chwila uwagi i reflektory zwrócone we właściwą stronę. Kto wie, może następna okazja znów za sto lat (…)

Czytaj więcej...