FUNDACJA ORLEN DOCENIŁA PROJEKT STOWARZYSZENIA OCZYTANYCH MAŁOLATÓW

logo bez tła„Rodzinne wkręcanie w czytanie – sezon 2020/21” to nasz projekt, który znalazł się w puli zwycięskich inicjatyw i otrzyma wsparcie w wysokości 5 tysięcy zł na zakup książek.

Wniosek został złożony w ramach ogólnopolskiego programu grantowego PKN ORLEN dla społeczności lokalnych, pod nazwą „Moje mie

jsce na Ziemi”. Jak wynika z informacji opublikowanych przez Organizatora, konkurencja była bardzo duża – wpłynęło prawie 3000 wniosków, spośród których wybrano 300. Satysfakcja smakuje wybornie, a gdy w ślad za tym idą pieniądze …

O szczegółach sukcesywnie, w kolejnych odsłonach, a tymczasem cieszmy się więc Czytelnicy od Juniora Młodszego do Seniora Starszego z perspektywy zakupu wielu książek do szkolnej biblioteki, odkrywania nowych smaków czytania i możliwości zarażania się bakcylem czytania:)

… a może by tak w podróż na obłoku/obłoczku …

„Istnieje przenośnia, nazywająca grubą książkę cegłą. Otóż gdy czyta się z pasją, cegła staje się obłokiem i ulatuje wysoko, unosząc nas ze sobą” Daniel Pennac  w „Jak powieść”

Zerknijmy na półki – na pewno znajdziemy tam cegły i cegiełki: książki z biblioteki, o których być może zapomnieliśmy, książki prezenty – do których nie mieliśmy czasu zajrzeć i książki ulubione, do których lubimy wracać…

Czytaj więcej...

Biblioteka

WIZYTÓWKA BIBLIOTEKI STOWARZYSZENIA 2019 20

Regulamin bibliteki szkolnej - pobierz (PDF)

Bibliografia materiałów repertuarowych dostępnych w bibliotece szkolnej - zobacz.

Oferta  pedagogiczno - psychologiczna biblioteki szkolnej  - pobierz

„Poczytajki – Pomagajki” - pobierz

Regulamin wypożyczania i udostępniania darmowych podręczników materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku - pobierz

Wieczorki literackie Stowarzyszenie Oczytanych Małolatów – styczeń/luty

"Czytelnika nie można zniewalać, czytelnika się urzeka" - tym cytatem Antoine de  Saint-Exupéry nas zainspirował i tak oto dokładnie 14 lutego odbyła się „Walentynkowa randka w ciemno z książką”. Jako że spontanicznie pojawił się pomysł reaktywacji wieczorków dla najmłodszych, postanowiliśmy to szczególne spotkanie zrobić wspólnie dla „maluchów” i „starszaków”.

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie Oczytanych Małolatów – jubileuszowe podsumowanie pożytku ze statusu pożytku publicznego

Stowarzyszenie otrzymało status organizacji pożytku publicznego dziesięć lat temu – 27 stycznia 2010 roku. Każdy marketingowiec potwierdziłby, że taki fakt, w sezonie rozliczeń podatkowych, nie powinien przejść niezauważenie, toteż prosimy o poświęcenie chwili uwagi okolicznościowym, słowno- obrazkowym załącznikom. 

 Z bieżących spraw chcemy jedynie poinformować, że w związku ze styczniowo/lutowymi zmianami w stałym terminarzu wieczorków literackich, 14 lutego zapraszamy młodzież na „Walentynkową randkę w ciemno z książką” – piątek o 16.00.

Czytaj więcej...