Biblioteka szkolna

logo bib

Regulamin bibliteki szkolnej - pobierz (PDF)

Bibliografia materiałów repertuarowych dostępnych w bibliotece szkolnej - zobacz.

Oferta  pedagogiczno - psychologiczna biblioteki szkolnej  - pobierz

„Poczytajki – Pomagajki” - pobierz

Regulamin wypożyczania i udostępniania darmowych podręczników materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku - pobierz

WIECZOREK LITERACKI - POSZUKIWANIE WSPÓLNEGO MIANOWNIKA

Wielka radość zapanowała wśród wieczorkowej braci na spotkaniu 8 lutego – pojawiły się nowe twarze, a raczej twarzyczki: Ola, Gabrysia i Marta z klasy 5c, Wiktoria 7b oraz Jakub 5b. Jak znaleźć wspólny/literacki mianownik dla tak zróżnicowanej wiekowo grupy ? Pomógł niewątpliwie cykl książek „Cudowny chłopak” a dokładniej - „Cudowny chłopak. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi”, napisana, a właściwie dopisana w wersji dla najmłodszych czytelników.

Czytaj więcej...

TUŻ PRZED FERIAMI …

P1010006mTUŻ PRZED FERIAMI … DOBRY CZAS, BY ODŚWIEŻYĆ ZNAJOMOŚĆ Z BIBLIOTEKĄ:)

Jeśli chodzi o kameralne spotkania za sprawą książek, to dla dorosłych odbyło się 1 lutego, nastolatków /tych młodszych i starszych/ - zapraszamy na wieczorek 8 lutego o 17.00.

Jednakże intencją tego apelu nie jest dotarcie tylko do wąskiego grona, ale do całych zespołów klasowych – „Książek, które chcemy, by młodzież czytała, nie należy zalecać, lecz chwalić w jej obecności”/to aforyzm G. Lichtenberga, przedstawiciela odrodzenia, ciekawe jak sprawdzi się u nas teraz:)

Czytaj więcej...

PROPOZYCJA BIBLIOTEKI – KSIĄŻKI W ZWIĄZKU Z …

P1010045mTym razem jest to 74. rocznica wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz – Birkenau.

Zakupione tytuły to „Chłopiec w pasiastej piżamie”, „Chłopiec na szczycie góry, „Zostań, a potem walcz”. Ich autorem jest irlandzki pisarz John Boyne, który specjalizuje się w opowiadaniu historii z perspektywy chłopca, a robi to po mistrzowsku… W pierwszej książce chłopiec jest więźniem Auschwitz, w drugiej mieszka pod jednym dachem z Adolfem Hitlerem, a w trzeciej – mieszka w Anglii, wiedzie z rodziną i sąsiadami normalne, beztroskie życie, które rujnuje wojna. Że to niezwykłe książki - trzeba się o tym przekonać samemu i zachęcić innych do przeczytania.

Czytaj więcej...