TUŻ PRZED FERIAMI …

P1010006mTUŻ PRZED FERIAMI … DOBRY CZAS, BY ODŚWIEŻYĆ ZNAJOMOŚĆ Z BIBLIOTEKĄ:)

Jeśli chodzi o kameralne spotkania za sprawą książek, to dla dorosłych odbyło się 1 lutego, nastolatków /tych młodszych i starszych/ - zapraszamy na wieczorek 8 lutego o 17.00.

Jednakże intencją tego apelu nie jest dotarcie tylko do wąskiego grona, ale do całych zespołów klasowych – „Książek, które chcemy, by młodzież czytała, nie należy zalecać, lecz chwalić w jej obecności”/to aforyzm G. Lichtenberga, przedstawiciela odrodzenia, ciekawe jak sprawdzi się u nas teraz:)

Czytaj więcej...

PROPOZYCJA BIBLIOTEKI – KSIĄŻKI W ZWIĄZKU Z …

P1010045mTym razem jest to 74. rocznica wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz – Birkenau.

Zakupione tytuły to „Chłopiec w pasiastej piżamie”, „Chłopiec na szczycie góry, „Zostań, a potem walcz”. Ich autorem jest irlandzki pisarz John Boyne, który specjalizuje się w opowiadaniu historii z perspektywy chłopca, a robi to po mistrzowsku… W pierwszej książce chłopiec jest więźniem Auschwitz, w drugiej mieszka pod jednym dachem z Adolfem Hitlerem, a w trzeciej – mieszka w Anglii, wiedzie z rodziną i sąsiadami normalne, beztroskie życie, które rujnuje wojna. Że to niezwykłe książki - trzeba się o tym przekonać samemu i zachęcić innych do przeczytania.

Czytaj więcej...

GRUDNIOWE BONUSY DLA CZYTELNIKÓW

12Zgodnie z obietnicą złożoną w ramach „Świątecznej promocji na wkręcanie w czytanie” wśród Czytelników, którzy w grudniu wypożyczyli książki, rozlosowaliśmy trzy torciki, upodabniające się z lekka do logo Stowarzyszenia Oczytanych Małolatów „Smakosz Literacki”- fundatora tychże słodkości. Losowanie przeprowadzone zostało 8 stycznia 2019 roku, w trzech kategoriach wiekowych, przez losowo wyłonioną Komisję, złożoną ze stałych bywalców biblioteki na długich przerwach. Torciki degustować będą: Ashley Dorocka- Jach kl. 3a, Karol Harłacz kl. 5 e i Pani Magdalena Wolan- smacznego:) Misterna kompozycja na załączonej fotce jest autorstwa Pani Haliny Pelczarskiej, która wylosowała torcik w ubiegłym roku:)

Czytaj więcej...

A może noworoczne postanowienie:

balwanki"PRZECZYTAJ MINIMUM OSIEM STRON DZIENNIE"

"Jeden z moich przyjaciół i wychowawców, ofiarował mi kiedyś pewien dar. Była to wielka kolekcja książek tego samego autora. Doceniałem ten gest, lecz dwadzieścia sześć tomów trochę mnie przeraziło. Kiedy otworzyłem pierwszą książkę, znalazłem tam zapisaną maksymę, która okazała się jedną z najcenniejszych, jakie zastosowałem w swoim życiu: …………………………………."/

Czytaj więcej...