WIECZORKI LITERACKIE - KALEJDOSKOP MARCOWY

W ramach działalności Stowarzyszenia Oczytanych Małolatów, przez trzy kolejne piątki: 15, 22 i 29 marca spotykaliśmy się z sprawą książek w zaimprowizowanej na ten czas mini kawiarence literackiej. Jako że grono młodziutkich nowicjuszy w sztafecie literackich imprezowiczów powolutku się rozrasta, chcieliśmy pokazać i wykorzystać to, co wypracowały/wyczytały poprzedzające ich roczniki.

Czytaj więcej...

PROPOZYCJA BIBLIOTEKI – KSIĄŻKI W ZWIĄZKU Z …

12Tym razem to 100. rocznica uzyskania przez Polki praw wyborczych, a Dzień Kobiet to świetna okazja, by o tym przypomnieć.

Zakupiony ostatnio tytuł to „BRAKUJĄCA POŁOWA DZIEJÓW. KRÓTKA HISTORIA KOBIET NA ZIEMIACH POLSKICH” Anny Kowalczyk. W słowie wstępnym czytamy: Stulecie praw kobiet w Polsce to znakomity pretekst. Jedyna chyba większa celebra związana stricte z historią Polek, a nie generalnie dziejami Polaków, których płeć nie ma rzekomo tu nic do rzeczy. Chwila uwagi i reflektory zwrócone we właściwą stronę. Kto wie, może następna okazja znów za sto lat (…)

Czytaj więcej...

DYPLOM CEO DLA STOWARZYSZENIA OCZYTANYCH MAŁOLATÓW

Na spotkaniu czytelniczym w czasie ferii dotarła do nas przesyłka z dyplomem przyznanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z czego się cieszymy, co uwieczniliśmy na zdjęciu i niniejszym się chwalimy.

Jak zwał, tak zwał – czy to klub czytelniczy, czy wieczorek literacki - za sprawą książek można się spotykać i całkiem przyjemnie spędzać czas … nawet podczas ferii. Motywem przewodnim była seria książek Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo”.

Czytaj więcej...

STATYSTYKA WYPOŻYCZEŃ … Z KOMENTARZEM WINSTONA CHURCHILLA

Jeżeli nie możecie przeczytać wszystkich swoich książek, to przynajmniej bierzcie je do ręki, gładźcie okładkę. Zaglądajcie do nich. Otwierajcie na chybił trafił. Przeczytajcie choć jeden ustęp z chwilą, kiedy wasz wzrok zahaczy o jakieś zdanie. Jeżeli nie możecie zrobić z książek przyjaciół, zróbcie z nich bliskich znajomych, lub chociaż znajomych … Winston Churchill - brytyjski polityk, mówca, strateg, pisarz, historyk, dwukrotny premier, laureat literackiej Nagrody Nobla.

Czytaj więcej...

WIECZOREK LITERACKI - POSZUKIWANIE WSPÓLNEGO MIANOWNIKA

Wielka radość zapanowała wśród wieczorkowej braci na spotkaniu 8 lutego – pojawiły się nowe twarze, a raczej twarzyczki: Ola, Gabrysia i Marta z klasy 5c, Wiktoria 7b oraz Jakub 5b. Jak znaleźć wspólny/literacki mianownik dla tak zróżnicowanej wiekowo grupy ? Pomógł niewątpliwie cykl książek „Cudowny chłopak” a dokładniej - „Cudowny chłopak. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi”, napisana, a właściwie dopisana w wersji dla najmłodszych czytelników.

Czytaj więcej...